Кодекс українського мисливця - основа мисливської честі

December 11, 2024
м. Київ

   Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь (www.uahhg.org.ua) передала у подарунок Університетській бібліотеці друковані примірники Кодексу українського мисливця.

   У стінах Національного університету біоресурсів і природокористування проведено семінар-нараду за участю Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, яку очолює Віктор Червоний з питань створення Кодексу українського мисливця. До семінару і обговорення були долучені провідні галузеві громадські об’єднання, підприємства та наукова еліта НУБіП України.

   Фахівці НУБіП на чолі з директором Романом Василишиним приймали активну експертну участь у підготовці цього, першого в історії Незалежної України, видання, яке було визнане ключовими міжнародними галузевими організаціями одним з найзмістовніших відповідників у Світі.

   Вітчизняний Кодекс створено на основі кращих європейських зразків, з урахуванням ключових елементів української національно-культурної ідентичності та викликів сучасності. Іншими словами, це – Кодекс честі і зведений набір правил, яких справжній мисливець має дотримуватися повсякдень. Корінням ці заповіді сягають у 1923 р., коли вони були вперше викладені на шпальтах тодішньої Всеукраїнської спілки мисливців і рибалок (ВУСМР), правонаступницею якої є УТМР. Це наші, українські автентичні заповіді, якими ми маємо пишатися, а головне – виконувати.

   Підписантами першої редакції видання згуртовано виступили провідні галузеві громадські об’єднання, вищі навчальні заклади й підприємства нашої держави. Разом з колективом авторів, підписанти, серед яких є і НУБіП, рекомендують усім сторонам, задіяним у мисливській галузі, дотримуватись його принципів, демонструючи зразкову самоорганізованість і непохитну єдність. Підтримку Кодексу висловили також наші Захисники (серед яких – низка єгерських бригад ЗСУ і тисячі воюючих героїв-мисливців). Військове духовенство ПЦУ окремо підтримало ідею розбудови інституту мисливського капеланства України та рекомендувало кандидатуру Святого Благовірного князя Ярослава Мудрого (у хрещенні – Георгія) у якості національного святого покровителя українських мисливців.
   ННІ лісового і садово-паркового господарства щиро дякує за подарунок Всеукраїнській асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь. Це дуже важливо, що у такий нелегкий час є такі асоціації, які піклуються та покращують мисливське законодавство. Нехай викладені в Кодексі основи мисливської честі та рядки національного мисливського гімну будуть головними дороговказами на шляху побудови новітньої історії вітчизняної мисливської спільноти, любові й піклування про благополуччя довкілля і громадян України.
   Вивчення Кодексу буде корисним, перш за все, студентам спеціальності 205 «Лісове господарство». Безкоштовна е-версія Кодексу доступна для завантаження за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/13rPMjoNqBMc7bmAOU0xlGR3xZmoV_aAt?usp=sharing.


Віталій СМАГОЛЬ,
доцент кафедри лісівництва

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook