Парад наукових ідей у рамках постерної конференції магістрів факультету інформаційних технологій
8 листопада у рамках ХV Міжнародної конференції «Інформаційні технології: економіка, техніка, освіта» відбулася постерна сесія магістрів 2 р.н. факультету інформаційних технологій, які успішно демонстрували свої наукові наробки в рамках підготовки кваліфікаційних магістерських робіт. Проведення постерних презентацій є обов’язковим етапом підготовки та захисту кваліфікаційних магістерських робіт.
Кожна сесія була присвячена відповідній освітній програмі, за якою навчаються магістранти.
На засіданні секції «Наука про дані: технології OLTP і OLAP, машинне навчання, методи штучного інтелекту» відбулася демонстрація постерів магістрами 2-го року навчання за освітніми програмами «Програмне забезпечення інформаційних систем», «Інформаційні управляючі системи і технології» та «Комп’ютерний еколого-економічний моніторинг». Керувала постерною сесієї цих студентів завідувачка кафедри комп’ютерних наук Белла Голуб. Засідання проходило у дистанційному форматі. Студенти демонстрували результати магістерських робіт, та підтвердили свою готовність до захисту.
Представлені постери були підготовлені на достатньо високому рівні, їх автори відповідно вимогам представили ключові результати своїх магістерських робіт у вигляді інфографіки. Загалом студенти продемонстрували високий рівень підготовки, наполегливо і впевнено доводили актуальність своїх досліджень та достовірність отриманих результатів. Доповіді студентів супроводжувалися дискусіями, які стосувалися основних результатів робіт.
На секційному засіданні «Цифрова економіка: інструменти, моделі та методи» кафедри економічної кібернетики магістри також демонстрували результати своїх досліджень у вигляді постерів.
З вітальним словом звернувся завідувач кафедри економічної кібернетики, доцент Володимир Харченко.
Конференція пройшла в дружній атмосфері. Викладачі, а також студенти задавали багато запитань доповідачам. Загалом студенти продемонстрували високий рівень підготовки і довели, що володіють компетентностями, які відповідають їх кваліфікації.
Активну участь у роботі постерної сесії взяли всі викладачі кафедри економічної кібернетики НУБіП України, а також студенти 4 курсу ОС «Бакалавр» освітньої програми «Економічна кібернетика», «Цифрова економіка», які не лише були слухачами, а й активно задавали питання та дискутували.
Кафедрою комп’ютерних систем, мереж і кібербезпеки також в рамках секційної роботи також проведена постерна сесія, де виступили магістри 2 року навчання. Координували роботу професор кафедри Валерій Лахно, та завідувач кафедри Дмитро Касаткін.
Конференція стала важливим майданчиком для обміну ідеями та досвідом між молодими вченими, а також для обговорення актуальних проблем і новітніх тенденцій у галузі інформаційних технологій. Окрему увагу було приділено питанням їхнього впливу на економіку, технічний прогрес та освітні процеси. Особливо варто відзначити постерну секцію, яка стала важливим елементом конференції. Це була чудова можливість для магістрів продемонструвати результати своїх досліджень широкому колу науковців. Участь у постерній секції дозволила молодим вченим поділитися інноваційними ідеями у таких сферах, як автоматизація бізнес-процесів, впровадження новітніх інформаційних технологій в освіту, розвиток штучного інтелекту та інші.
Цьогорічна конференція підтвердила високий рівень молодих науковців і їхню здатність адаптувати інноваційні рішення в різних сферах діяльності, вона стала важливим кроком на шляху до розвитку наукової спільноти та підтримки талановитої молоді в Україні та за її межами.
Участь у роботі секцій взяли участь всі керівники магістерських робіт, які опинились у активній роботі своїх молодих підлеглих та готовність їх до захисту робіт перед екзаменаційними комісіями. За результатами постерних сесій були зроблені позитивні висновки про готовність магістрів до державної атестації. Час пролетіли у жвавих дискусіях.
Майбутні магістри отримали кваліфіковані поради, щодо удосконалення своїх наукових робіт та провадження практичної діяльності.
Перший крок зроблено! Наступний – попередній захист та перевірка робіт на дотримання правил академічної доброчесності та встановлення рівня унікальності. І зовсім скоро бажаємо усім випускникам тримати в руках диплом магістра.
Бажаємо магістрам успішно пройти державну атестацію, отримати дипломи. Вдячні нашим захисникам, завдяки яким ми маємо можливість працювати, продовжувати освітній процес, готувати кваліфіковані кадри для ІТ- ринку України
Наталія Клименко,
заступник декана факультету з навчальної роботи