На базі факультетів агробіологічного і захисту рослин, біотехнологій та екології пройшла нарада з планування на листопад

November 5, 2024
Традиційну нараду з планування на листопад, що пройшла під головуванням ректора університету Вадима Ткачука, розпочали зі знайомства з поточним станом матеріально-технічної бази на агробіологічному факультеті та факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології. Її представили декани Віталій Коваленко та Юлія Коломієць.

Члени ректорату та керівники підрозділів і служб, залучених до наради, ознайомилися з лекційними аудиторіями і сучасними різноплановими лабораторіями факультетів. Так, кафедра грунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули представила чотири своїх складових — навчально-науково-виробничу лабораторію моніторингу якості грунтів, навчально-наукову лабораторію біології грунтів, лабораторію диференційованого використання агрохімічних ресурсів (створену спільно з компаніями Астра та Трімбл), лабораторію безпілотних технологій (організовану сумісно з компанією Drone UA), а також музей ґрунтів.

 

 

Кафедра агрохімії та якості продукції рослинництва ім. О.І. Душечкіна демонструвала лабораторію агрохімічного моніторингу та навчальну лабораторію методів агрохімічних досліджень та програмування врожаю сільськогосподарських культур, лабораторію агрохімсервісу у точному землеробстві (створено з компанією АгріЛаб).

Кафедра загальної, органічної та фізичної хімії знайомила учасників наради з можливостями лабораторії неорганічної та аналітичної хімії.

Наступною локацією наради став 4-й корпус. Тут учасники наради теж побували у лекційних, агрозоологічному музеї, навчальних лабораторіях — карантину рослин кафедри ентомології, інтегрованого захисту і карантину рослин, сільськогосподарської фітопатології (кафедра фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна), селекції та насінництва сільськогосподарської культур (кафедра генетики, селекції і насінництва ім. проф. М.О. Зеленського), технологічного і технохімічного контролю, а також зберігання, переробки та оцінки якості продукції рослинництва (кафедра технології зберігання, переробки та стандартизації продукції рослинництва ім. проф. Б.В. Лесика). Об’єктом уваги стали і проблемна науково-дослідна лабораторія мікології та фітопатології (кафедра фітопатології ім. акад. В.Ф. Пересипкіна), навчально-наукові лабораторії радіометрії (кафедра загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності), аналітичних досліджень в рослинництві (кафедра рослинництва). І, безумовно, навчально-науково-виробничі лабораторії — екологічного контролю довкілля (кафедра екології агросфери та екологічного контролю), моніторингу пестицидів у технологіях захисту рослин (кафедра ентомології, інтегрованого захисту і карантину рослин).

Декан факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Юлія Коломієць коротко доповіла про стан справ, зупинившись на оновленні матеріально-технічної бази, показниках освітнього та дослідницького процесів, реалізації програм подвійних дипломів з польським та китайським вишами, науковій роботі, публікаційній активності науково-педагогічних працівників, майбутній акредитації освітніх програм тощо. Професор Микола Доля звернув увагу присутніх на необхідності відновлення спеціальності «Захист і карантин рослин» у відповідному переліку, фахівці з якої беруть участь в забезпеченні продовольчої безпеки країни.

Декан агробіологічного факультету Віталій Коваленко в своїй доповів навів показники вступної кампанії, відзначивши, що наразі агрономія є надзвичайно популярною спеціальністю. Актуальними є й теми наукових досліджень науково-педагогічних працівників, які направлені на енергетичну незалежність, реабілітацію грунтів післявоєнного періоду, новим сортам і гібридам стійким до кліматичних умов тощо.

Спільними питаннями для вирішення колективами факультетів залишаються проведення профорієнтаційної роботи і набір студентів, розширення переліку наукових і госпрозрахункових послуг, реалізація можливостей міжнародної співпраці та дослідницького потенціалу, ефективність використовувати дослідні поля тощо.

Далі порядок денний наради включав плани проректорів на поточний місяць. Про заходи, заплановані на листопад доповідали проректор з науково-педагогічної роботи та цифрової трансформації Олена Глазунова, проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергій Кваша, проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Оксана Тонха, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр Лабенко, проректор з науково-педагогічної роботи та економічних питань Тетяна Костюк, проректор з науково-педагогічної роботи та адміністративно-господарської діяльності Володимир Євтушенко, а вчений секретар Оксана Барановська представила узагальнений план, який буде опублікований в календарі на офіційному сайті університету.

 

 

Ректор Вадим Ткачук узагальнив спільні доручення, які стосувалися завершення навчального семестру, підготовки до зимової сесії, завершення розробки курсів з мікрокваліфікацій, відзначення Міжнародного дня студента та Дня працівників сільського господарства, дотримання трудової дисципліни, забезпечення безпеки учасників освітнього процесу, допомоги Збройним Силам України тощо.

Пресслужба
 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook