Екоавдиторія – затишне місце для вивчення української мови

September 27, 2024
НУБіП України

     Цього тижня, а це вже стало доброю традицією, проведено чергове заняття з української мови за професійним спрямуванням для студентів першого курсу – майбутніх фахівців у галузі харчових технологій – у нестандартній атмосфері в екоавдиторіях Ботанічного саду НІБіП.

Укотре наші здобувачі мали можливість опановувати нові знання з мовної професійної підготовки, уміння фахової комунікації, навички вправного володіння словом, водночас насолоджуючись розкішшю природи парку-заповідника.

Ті інтерактиви, які запропоновано нашим студентам під час занять з української мови, з одного боку, розвивають фахові мовленнєві та комунікативні навички, з іншого – сприяють виробленню умінь партнерської взаємодії (робота в парах) та підтриманню «командного духу» (робота в мінігрупах), що так важливо для професійного зростання молоді.

Одним із завдань, що полюбляє студентство, є знаходження правильного варіанту з-поміж запропонованих, а також аргументування обраного способу. Так, наприклад, опановуючи особливості орфоепічних норм у фаховому мовленні, кожному спікеру треба було довести слушність своєї думки, зазначивши правильний варіант наголошування. Фахівець із харчових технологій повинен у своєму мовленні використовувати як правильний варіант: Ознака якості чи все ж таки ознАка якості, Оптова закупівля чи оптОва закупівля, смачна курЯтина чи кУрятина, катАлог товарів чи каталОг товарів, свіжа камбалА чи свіжа кАмбала? Ці та інші акцентуаційні питання з’ясовують здобувачі під час навчальних дискусій.

Майбутні «харчовики» (так жартома вони самі себе називають) вподобали і творчі завдання, до того ж демонструють власне бачення елементів освітнього процесу. «А якщо буде відповідати той, на кого жолудь упаде?», – пропонують своєрідний "метод опитування". І цього разу, як на диво, жолудепад був справді рясний. Проте це не завадило проведенню якісного заняття з фахової мовної підготовки.

Безсумнівно, студенти приходять на заняття не лише за знаннями, вміннями та навичками. Насправді для кожного студента передовсім важливо отримати враження. І саме ті враження, за допомогою яких він зможе «взяти» в процесі опановування своєю майбутньою професію все те, що буде цінним у майбутньому.

І, беззаперечно, на території неймовірного Ботанічного саду, у затишно обладнаних екоавдиторіях нашого славетного університету враження першокурсників просто захоплюючі, піднесені, яскраві, та головне – справжні. І що важливо, усі ці враження наших студентів, за якими мені пощастило спостерігати, пов’язані з мовою. А для мене як для викладача української мови це – неоціненно.

Наталія Стратулат,\
доцент кафедри журналістикита мовної комунікації
 

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook