Музей історії НУБіП України гостинно розкриває двері

September 2, 2024
Кафедра адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності

 

Історія – наші корені. Без них не можливе життя сьогодні і в майбутньому.

М. Амосов

Для того, щоб побудувати майбутнє, потрібно знати про минуле. Саме тому на початку навчального року здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1-го курсу спеціальності  «Менеджмент» разом з гарантом ОП «Менеджмент» Бутенко Вірою Михайлівною відвідали музей історії НУБіП України. 

Національний університет біоресурсів і природокористування України – це заклад вищої освіти, який упродовж багатьох десятиліть залишається лідером у наданні освітніх послуг та сприяє всебічному розвитку студентів, формуючи їх як гідних громадян своєї держави. Експозиція музею поетапно розкривала історію нашого університету для відвідувачів. 

 

Екскурсовод Чумак Тетяна Миколаївна почала свою розповідь з історії розвитку сільського господарства. Адже сільське господарство -  це  наука, мистецтво та практика вирощування сільськогосподарських культур  і розведення  свійських тварин, і саме його розвиток сприяв формуванню людської цивілізації. 

Цікавою була розповідь про період Трипілля, матеріальна та духовна культура  якого свідчить про належність українців до цивілізації Давньої (Старої) Європи, яка презентує давніх хліборобів Балкан, Подунав’я та Центральної Європи. Студенти мали змогу подивитись на стародавні знахідки археологів, які дають уявлення про цей та інші періоди розвитку нашої культури.

Поряд із хліборобством і тваринництвом дедалі більшу роль відігравали сільськогосподарські промисли - бджільництво, рибальство, мисливство, про які під час екскурсії неодноразово згадувала Тетяна Миколаївна.

Також цікавою була розповідь про місце, де студенти будуть навчатися упродовж чотирьох років – Голосієво. Екскурсовод поділилася з відвідувачами декількома легендами про походження назви нашого району.

Потім з великою увагою студенти прослухали розповідь про історію становлення та розвитку нашого університету. Історія Національного університету біоресурсів і природокористування бере свій початок від сільськогосподарського відділення, яке було відкрите 30 вересня 1898 року у складі  Київського політехнічного інституту.

Саме сільськогосподарське відділення КПІ і було основою формування сільськогосподарського вищого навчального закладу, який став підґрунтям Української сільськогосподарської академії - Національного аграрного університету - Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) - флагмана аграрної освіти в Україні, одного з провідних закладів вищої освіти  аграрного профілю в світі.

 

У роки  Другої світової війни  (а саме, з 1941 по 1944) Київський сільськогосподарський інститут був евакуйований, проте його студенти, викладачі і співробітники зробили значний внесок в оборону столиці та боротьбу з фашизмом. Після звільнення Києва, у  квітні  1944 р. студенти та викладачі повернулися до навчання та відбудови зруйнованих корпусів. До початку  19451946  н.р. повністю відновили своє функціонування чотири факультети, які існували раніше, а також було створено п'ятий факультет  — плодоовочевий (1945  р.).

 

Не менш цікавою виявилася історія нашого закладу освіти наприкінці ХХ та початку ХХІ століття. Тетяна Миколаївна розповіла, що у 1992 р. керівництво України (Президент, Верховна Рада, Уряд) підтримали ініціативи Української сільськогосподарської академії як базового вищого навчального закладу в реформуванні системи сільськогосподарської освіти, у серпні того ж року УСГА отримала статус  Українського державного аграрного університету (УДАУ), якому постановою Верховної Ради України у 1994 р. надано статус національного. З того часу він називався  Національним аграрним університетом (НАУ)  і з  1995  р. до  2014  р. перебував у функціональному управлінні Кабінету Міністрів України.

Для розширення навчальної, дослідницької та інноваційної діяльності Національного аграрного університету з метою задоволення потреб агропромислової, природоохоронної та інших галузей економіки, а також враховуючи необхідність адаптації такої діяльності до вимог міжнародних організацій дослідницьких університетів у  2008  р. Національний аграрний університет перейменовано в  Національний університет біоресурсів і природокористування України.  

Університет відповідно до статусу вищих навчальних закладів має  IV рівень акредитації,  є закладом дослідницького типу, який провадить освітню, науково-дослідну, науково-інноваційну, навчально-виробничу та інформаційно-консультаційну діяльність, спрямовану на розроблення сучасних проблем науки про життя і навколишнє природне середовище.

Тетяна Миколаївна підкреслила, що наш університет тримається на трьох китах: освітня складова, науково-дослідна робота та міжнародне співробітництво. З гордістю вона продемонструвала світлини випускників, котрі є відомими не лише в межах України, а й на увесь світ.

 Також студенти уважно розглядали здобутки кожного факультету, які представлені на відповідних стендах. 

Відвідувачі щиро подякували Тетяні Миколаївні за цікаву екскурсію, оскільки вони отримали інформацію про те, що НУБіП України  має потужну і тривалу історію свого становлення, функціонування та розвитку і є справжнім центром продукування та передачі знань, розроблення та впровадження інновацій, зразком академічної доброчесності. Університет відіграє важливу роль у сфері освіти та наукових досліджень в Україні, сприяючи сталому використанню біоресурсів та збереженню навколишнього середовища. Бажаємо нашим студентам гідно продовжити написання сторінок історії.

 

Віра Бутенко, професор кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності.


 

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook