НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА ЯК ЗАКЛЮЧНИЙ ЕТАП ФОРМУВАННЯ НАВИЧОК І ВМІНЬ МАЙБУТНІХ УПРАВЛІНЦІВ
Навчальна практика є необхідною і важливою складовою підготовки майбутніх фахівців. Метою навчальної практики є ознайомлення студентів зі специфікою обраного фаху, отримання ними первинних професійних умінь із загальних та спеціальних навчальних дисциплін. Навчальна практика є наступним після лабораторних і практичних занять етапом, що забезпечує перехід від теоретичного навчання до професійної діяльності студентів.
Індивідуальне завдання блоку кафедри адміністративного менеджменту та ЗЕД для проходження практики бакалаврами другого курсу спеціальності 073 «Менеджмент» складалось з декількох пунктів. Враховуючи основні тенденції та кон’юнктуру світового і національного ринків продукції, студенти обирали тему майбутнього дослідження, обґрунтовували свій вибір та проводили аналіз відповідно до плану: загальна характеристика ринку, основні виробники та споживачі ринку, зовнішня торгівля на ринку, ціноутворення на ринку, висновки та пропозиції.
Цікавими та змістовними були презентації по дослідженню ринку свинини, яловичини, пшениці, какао-бобів, ринку макаронних виробів, тракторів і комбайнів та багатьох інших товарів. Бакалаври показали високий рівень знань, вміння аналізувати великі масиви інформації, правильно її оформити і презентувати.
Студенти під час навчальної практики систематично вели щоденник, куди записували проведену роботу, а по завершенню надали керівнику практики письмовий звіт про виконання усіх завдань і успішно його захистили.
Ольга КОСТЮК,
доцент кафедри адміністративного
менеджменту та ЗЕД