Гостьова лекція з перфоманс-менеджменту для майбутніх керівників закладів освіти

April 17, 2024

Національний університет біоресурсів і природокористування України, гуманітарно-педагогічний факультет, зокрема кафедра управління та освітніх технологій підтримують добру традицію – проведення гостьових лекцій. Адже, цей вид діяльності сприяє налагодженню співробітництва між закладами освіти та поширює горизонти в комунікації науковців, студентів та викладачів.

16 квітня 2024 року кафедрою управління та освітніх технологій (координатори від кафедри – доцент Василь Базелюк, професори Наталія Гречаник та Ірина Шумілова) для здобувачів першого року другого (магістерського) рівня вищої освіти, спеціальності 073 «Менеджмент», які навчаються за освітньо-професійною та освітньо-науковою програмами «Управління навчальним закладом» було організовано гостьову лекцію на тему: «Домінанти розвитку перфоманс-менеджменту керівників закладів освіти України у воєнний період» з доктором педагогічних наук, професором Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, знаною науковицею в сфері управління, відмінником освіти України, заслуженим працівником освіти України Ганною Миколаївною Тимошко.

З вступним словом до учасників зустрічі звернувся завідувач кафедри управління та освітніх технологій, професор Сергій Кубіцький, відмітивши, що проведення подібних заходів є особливо актуальним, оскільки потрібно максимально наблизити підготовку сучасних управлінців до вимог ринку праці та запропонувати роботодавцям кваліфікованих та перспективних працівників. Адже перфоманс-менеджмент допомагає зрозуміти як організувати продуктивне власне життя, як забезпечити власну ефективність в управлінні закладами освіти. Перфоманс-менеджмент допомагає осмислити, усвідомити цінності і цілі в управлінській діяльності керівника закладу освіти! Спроектувати власне майбутнє. Перфоманс менеджмент пропонує інструменти, які допоможуть їх забезпечити і досягти цілі творчої життєдіяльності керівника в управлінні.

В ході лекції професор Ганна Тимошко зробила порівняльний аналіз термінів «освітній менеджмент» та «педагогічний менеджмент», розкрила тенденції та негативні чинники, що впливають на розвиток освітнього менеджменту в Україні. Спікер під час лекції акцентувала увагу на історичних аспектах менеджменту освіти, які доповнюються новими домінантами, що позиціонуються життєвим і професійним сподвижництвом освітян у воєнний період.

Лектор звернула увагу здобувачів на тому, що менеджмент освіти у воєнний період рашистської агресії слід представляти як науку і мистецтво перемагати, вміння досягати поставлених цілей, позиціонуючи відданість справі та патріотичні мотиви поведінки освітян, розповіла про особливості просування по кар’єрній драбині з власного досвіду.

Впродовж лекції Ганна Миколаївна акцентувала увагу присутніх на складових успішного менеджменту освіти, а саме: самоменеджменту, тайм-менеджменту, інформаційному, комунікаційному, стратегічному, емоційному, самоменеджменті, менеджменту стилю управління тощо, а також відмітила особливості кожної складової.

Емоційну зацікавленість управлінців викликала позиція науковиці щодо перфоманс-менеджменту як управління результативністю та ефективність діяльності закладу освіти. Позитивним моментом лекції було саме дискусійне обговорення теми. Здобувачі активно й жваво задавали запитання й отримували вичерпні відповіді. Висловлювали слова подяки.

Лекція була цікавою, пізнавальною і відбулася в творчій та дружній атмосфері, а  представлена інформація зацікавила магістрантів, які свідомо здобувають кваліфікацію магістр менеджменту, керівник закладу освіти.

Попри всі негаразди, попри те, що всі ми зараз перебуваємо в стресовій ситуації, адже знаходимось в умовах війни, однак ми працюємо, плануємо, намічаємо і маємо перспективу, надію і цією надією живемо і впевнені, що незабаром буде наша перемога. І звичайно ми мріємо про нашу зустріч в режимі офлайн! А взагалі ніяка війна не може зупинити творчого науковця в осмисленні певного питання, вивченні і дослідженні певної теми.

Велика подяка, низький уклін нашим звитяжним героям, Збройним Силам України,
що ми можемо дозволити собі таке традиційне зібрання і продовжувати нашу роботу!

Отже гартуємось і працюємо разом на нашу перемогу! Ми незламні, педагоги незламні, Держава Україна незламна!

 

Олександр Демченко, Дмитро Лобачевський, Луїза Стрельцова,
магістранти 1 року навчання спеціальності 073 «Менеджмент» -

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook