Двостороння дипломатія між Україною і Південною Кореєю як прояв надійного партнерства: враження студентів-міжнародників
1 березня 2024 року студенти НУБіП України, що навчаються за спеціальністю «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», взяли участь у заході «Південна Корея на підтримку України» за підтримки Верховної Ради України. Головними спікерами даного заходу стали Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Кім Хьонг Те, та Заступник Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.
Зустріч почалась зі вступного слова та звернення, пана Кім Хьонг Те: «Шановні учасники, для мене велика честь – звернутися до майбутніх лідерів України із цим повідомленням». Пан Кім під час своєї промови підкреслив важливість дипломатичних зусиль між Україною та Південною Кореєю у будуванні двосторонніх відносин. «Корея та Україна поділяють спільні цінності свободи, демократії, людяності та верховенства права. Корея засуджує вторгнення Росії як серйозне порушення Міжнародного права», - наголосив Посол.
У доповіді було підкреслено історичні віхи дипломатичної співпраці між країнами, особливо лютий 1992 року, коли між Україною та Кореєю було встановлено дипломатичні відносини. Але за останні два роки сталося набагато більше подій, ніж за три десятиліття відносин, бо справжнім переломним моментом стало 15 липня 2023 року. Вперше в історії наших народів Україну відвідав Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, що тільки підкреслило позитивні наміри наших колег щодо співпраці та побудові міцних дипломатичних зв’язків.
Кім Хьонг Те також окреслив дії Республіки Корея, після початку повномасштабного вторгнення на Українських землях. «Посольство Республіки Корея останнім евакуювалось після початку військових дій, і першим повернулось у столицю. Ми не залишили Україну коли вона потребувала справжніх друзів. Ми підтримали ініціативи Міжнародної спільноти у рамках Української Формули Миру. Наша країна з початку вторгнення надала Україні гуманітарної допомоги у розмірі 150 млн.$, а цього року ми збільшуємо її до 300млн.$.».
«Я також радий, що в Українців зростає інтерес до Корейської культури та мови, тому ми надали більше місць для стажування в наших Університетах та навчання в школах для української молоді», - з усмішкою промовив Повноважний Посол.
Цікавими фактами та історичними моментами життя цієї країни детальніше поділилась Олена Кондратюк у своїй презентації.
Завершуючи хід думок, хочу наголосити не тільки важливість даних зустрічей для студентів Міжнародних відносин, а і усіх свідомих громадян України, ми маємо досить сильних і потужних партнерів у такі складні часи, з якими ми маємо тільки поглиблювати співпрацю. Тому повага культурних аспектів кожної країни та нації, є невід’ємною частиною кожного з нас!
Олеся Рябушкіна,
студентка групи МВ-20003б