Святкування Дня Святого Патрика з першим курсом

19 March 2023, 10:10

 День Святого Патрика, національне свято Ірландії, припадає на 17 березня. Воно також є і релігійним святом, на честь одного зі святих покровителів Ірландії, святого Патрика, з яким пов’язують прихід християнства в Ірландії. Святий Патрік, як стверджують історики, народився в 387 році нашоv-ї ери. Святий Патрик, за переказами, приніс християнство на язичницький острів і вигнав усіх змій.

З іменем святого Патрика пов'язано безліч інших легенд, наприклад, про те, що він за допомогою трилистої конюшини пояснював людям поняття Святої Трійці. "Так само, як три листи можуть рости від одного стебла, так і Бог може бути єдиним у трьох особах", – ця фраза святого вже стала хрестоматійною.

В Ірландії місцеві жителі почали відзначати День святого Патрика як своєрідне свято ще у X-XI ст. Більше того, не лише на території самої держави, а й в інших європейських країнах, де була ірландська діаспора. А на початку XVII століття католицька церква додала цей день у літургійний календар. При цьому церковне торжество переноситься, якщо день пам'яті святого випадає на Страсний тиждень (тиждень перед Великоднем). Практично у всіх країнах День святого Патрика святкують 17 березня, але іноді веселощі та гуляння можуть розтягуватися навіть на кілька днів. У різних містах світу – у Нью-Йорку, Буенос-Айресі, Мельбурні святкують День святого Патрика. Яскрава хода, паради та гуляння людей, одягнених у зелене (національний колір Ірландії) помітні всюди, де мешкають ірландці. У петлицю цього дня вставляють конюшину, символ Ірландії та удачі.

Студенти груп ГМаш 2202, ЗКР 2202 та ЗКР 2203 також приєдналися до святкування. Для них 13-17 березня асистенткою кафедри англійської мови для технічних та агробіологічних спеціальностей Клаптюк А.В. було проведено виховний захід "St. Patrick’s Day: history and traditions". Учасники змогли дізнатися легенди про життя св.Патріка, його роль в Історії Ірландії, походження свята та традиції його святкування. Опісля студентам була запропонована захоплива вікторина про звичаї та обряди, які проводяться цього дня в багатьох країнах світу, та фразеологічні вислови, пов’язані із національним кольором Ірландії – зеленим. Також кожен учасник отримав традиційне побажання на удачу.

Анастасія Черкас, студентка групи ГМаш 2202
Аліна Клаптюк, асистентка кафедри англійської мови
для технічних та агробіологічних спеціальностей

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook