Приємна, корисна зустріч із несподіваним фіналом.
22 березня 2013 року гостями кафедри автоматики та робототехнічних систем ім. акад. І.І.Мартиненка були випускники факультету автоматизації сільськогосподарського виробництва 1984 року Віктор Петрович і Володимир Петрович Шкрабацькі. Нині вони працюють у ПАТ «Агрофірма «Калита» Броварського району Київської області, яке є стратегічним партнером нашого університету. Підприємство забезпечує продовольчу безпеку нашої держави, займається виробництвом свинини на промисловій основі. Один лише фактор, який свідчить про потужність агрофірми: щоденно на м’ясопереробні підприємства відправляється більше трьохсот свиней живою вагою 100 – 110 кг. Віктор Петрович обіймає посаду заступника генерального директора, а Володимир Петрович – головного енергетика. Разом із ними прибув і Віктор Сергійович Кисельов, начальник відділу водозабірних споруд.
Гості ознайомились із матеріально-технічною базою кафедри, прийняли участь у врученні дипломів магістрам автоматникам заочної форми навчання.
Але головною подією – була зустріч із студентами 3-го курсу, які навчаються за напрямом «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Випускники факультету пригадали свої студентські роки. Як зауважив модератор зустрічі В.М. Решетюк «…вони були не лише відмінниками навчання і лідерами у студентському колективі, але і мали «золоті руки», за участю яких створювались навчальні лабораторії кафедри, а також і лабораторії кафедри на виробництві, зокрема на птахофабриці «Київська». Продемонстрували гості і передали до музею кафедри засоби автоматизації і обчислювальної техніки, які використовувалися на підприємстві з початку його становлення, а це термін сорокарічної давнини. Цікавим фактом для студентів було те, що роботи з автоматизації технологічних процесів проводилися під керівництвом на той час заступника директора Інституту автоматики, а нині доцента кафедри Концура Віктора Володимировича, який також прийняв участь у зустрічі.
Про водозабезпечення підприємства та про роботу очисних споруд, які є запорукою екологічної безпеки розповів Віктор Сергійович Кисельов. Про те, що вода для напування тварин використовується із бучацького горизонту (а це понад ста метрів глибини), проходить декілька стадій очищення і є надзвичайно високої якості. Розповів доповідач і про проблеми, зокрема про те, що держава зараз ставить питання придбання ліцензії на водні ресурси для підприємства - а це немалі кошти: близько 700 тисяч гривень на 3 роки.
Розповіли гості і про перспективи розвитку підприємства, зокрема впровадження нових систем автоматизації у забезпеченні мікроклімату у приміщеннях та впровадження енергозберігаючих технологій.
Запросили керівники підприємства студентів для проходження практики і написання дипломних проектів з використанням тематики, яка буде вирішувати проблеми господарства.
Задали студенти багато цікавих запитань гостям і про інвестиції, і про технології, і про збут продукції, і про запобігання екологічному лиху, і на все отримали кваліфіковані відповіді.
А чому ж все таки фінал був несподіваним? Справа в цьому, що на початку зустрічі для підтримки інтриги у заході було оголошено конкурс на краще запитання. Переможцю було передбачено приз. І після обговорення гостями усіх запитань, було прийнято рішення: питання усі були цікавими, а тому приз буде вручений усьому колективу студентів – приготовлене за рецептами переробного підприємства «Калитянський бекон» порося.
В подальшому студентів чекають зустрічі із цілою низкою цікавих людей.