Кафедра педагогіки

Міжнародна діяльність

Міжнародна діяльність кафедри педагогіки здійснюється шляхом обміну досвідом на міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах, симпозіумах, опублікування результатів наукових досліджень в міжнародних та національних виданнях, що входять до світових наукометричних баз. 
 
Кафедра долучається до організації та проведення міжнародних науково-практичних конференцій гуманітарно-педагогічного факультету. Серед них – «Розвиток сучасної освіти: теорія, практика, інновації», «Україна–Польща: стратегічне партнерство в системі геополітичних координат», «Людина, суспільство, держава у філософському дискурсі: історія і сучасність». У зазначених конференціях взяли участь вчені не тільки України, а й Канади, Бразилії, Франції, Іспанії і Алжиру, Польщі,Чехії, Іспанії, Словаччини, Франції. 
 

 
 
 
 
За активної участі колективу кафедри педагогіки 25 травня 2017 року відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Розвиток вищих духовних потреб особистості у контексті формування здорового способу життя». На семінарі були присутні освітяни і науковці, громадські діячі, політики, народні депутати, студенти, представники друкованих засобів інформації, телебачення. Безсумнівно, всі учасники цього наукового кворуму збагатилися, винесли для себе, а найголовніше для власного здоров’я, корисні знання, налагодили співпрацю і дружні стосунки між собою.
 
 
 
 

 
 
 
Окрім того, науково-педагогічні працівники кафедри проходять стажування у кращих зарубіжних вишах, а також запрошуються до проведення освітньої діяльності там. Зокрема, доктор педагогічних наук, доцент кафедри Олександр Кучай – постійний учасник міжнародних польсько-українських форумів та наукових конференцій у Варшаві, Кракові, Влоцлавку, Устроні (Польща) і неодноразово був запрошений для проведення лекцій і семінарів польською та англійською мовами з «Педагогіки вищої школи», «Історії педагогіки», «Інформаційних технологій в освіті» в Куявській школі вищій у Влоцлавку, Польща (Kujawska Szkoła Wyższa we Włocławku). А ще був стипендіатом Польської національної комісії ЮНЕСКО (Polish National Commission for UNESCO) при Академії спеціальної педагогіки ім. Марії Ґжеґожевської у Варшаві (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie).
 

У продовження тісної і продуктивної співпраці між Національним університетом біоресурсів і природокористування України та Поморською академією у Слупську (Польща) у рамках відповідної угоди про подвійні дипломи та співпрацю на запрошення приймаючої сторони студенти гуманітарно-педагогічного, захисту рослин, біотехнологій та екології, аграрного менеджменту відбули на навчання, а викладачі зазначених факультетів, серед яких доцент кафедри педагогіки Ольга Наконечна, пройшли стажування відповідно до індивідуальних програм.

Спершу було загальне знайомство з польським вишем, адміністрацією, зокрема з проректором з навчання та студентських справ Danuta Gierczynska та проректором з науки Aleksander Astel, начальником навчального відділу Paulina Szmielinska-Pietraszek, деканом факультету соціальних наук Miroslaw Patalon, директором інституту педагогіки та соціальної роботи Grzegorz Piekarski та його заступником.

Особливо вразила сучасна матеріально-технічна база академії, нестандартний спосіб проведення занять та неформальна обстановка, якій сприяють креативний і водночас академічний інтер’єр навчальних приміщень, лабораторії, максимально наближені до реальних виробничих умов, і бібліотека, а точніше, сам процес організації доступу до бібліотечних ресурсів. Так, три кліки – і от тобі доступ до світових наукометричних баз із можливістю завантажити повнотекстові варіанти наукових публікацій. Все для максимальної зручності відвідувачів. Так що працювати тут і хочеться, і приносить задоволення. Вирізняється робота видавничого центру академії. Тут виготовляють не тільки поліграфію, а й сувенірну продукцію з атрибутикою академії. А ще тут працюють коректори наукових видань іноземними мовами.

Зацікавив досвід підготовки фахівців-реабілітологів, яка відокремлена від соціальної роботи, а тяжіє саме до педагогічної реабілітації. Звісно, що для цього і база відповідного рівня, і фахівці, які на ній навчають.

У ході стажування визначено напрями проведення конкретних спільних міждисциплінарних наукових досліджень, публікацій, наукових заходів.

Запрошуємо до співпраці!

 

Відповідальний за міжнародну діяльність кафедри педагогіки - доктор педагогічних наук, доцент Кучай Олександр Володимирович (моб. тел. 099-303-86-10)

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій