Представники НУБіП взяли активну участь в роботі семінару «Розроблення та імплементація освітніх програм відповідно до Національної рамки кваліфікацій ESG та стандартів вищої освіти України»

11 липня 2017 року

    Одним із пріоритетних напрямів діяльності нашого університету є забезпечення його інтеграції в міжнародну університетську спільноту, здобуття додаткових можливостей щодо прискореного розвитку в межах Болонського процесу і європейської інтеграції, підвищення якості підготовки компетентних фахівців, створення умов для посилення мобільності.

     7 липня 2017 року в Міністерстві освіти і науки України відбувся семінар «Розроблення та імплементація освітніх програм відповідно до Національної рамки кваліфікацій, ESG та стандартів вищої освіти України». Ключовими напрямами Програми ЕРАСМУС+ у сфері вищої освіти є кредитна та ступенева мобільність (спільні магістерські програми), розвиток потенціалу вищої освіти, розвиток Стратегічного партнерства, формування Національної команди експертів з реформування вищої освіти, побудова дієвого діалогу між Європейською Комісією та Україною. Організаторами виступили Національний Ерасмус+ офіс в Україні (проект ЄС) і Національна команда з реформування вищої освіти, спільно з Міністерством освіти і науки України у тісній співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні та за підтримки проекту технічної допомоги Національним командам експертів (TAM) Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури.
     Серед учасників заходу – ректори вищих навчальних закладів, декани факультетів та завідувачі кафедр, викладачі, керівники і співробітники відділів міжнародних зв’язків, співробітники підрозділів, відповідальних за інноваційний розвиток та науково-технічний потенціал українських ВНЗ, зацікавлених у модернізації вищої освіти України.

     Національний університет біоресурсів і природокористування України представляли директор Навчально-наукового центру міжнародної діяльності доц. Лабенко О.М., доц. кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності Ковтун О.А., доц. кафедри філософії Кравченко А.Г., доц. кафедри філософії Савицька І.М.
     Під час семінару було проведено зустрічі з заступником Міністра освіти і науки України Юрієм Рашкевичем, експертом ТАМ проф. Фолькером Гемліхом (Німеччина), першим віце-президентом НАПН України Володимиром Луговим та іншими представниками урядових та наукових інституцій, вищих навчальних закладів, громадських організацій.

    Учасники семінару обговорили процедуру реєстрації потенційних учасників програми Ерасмус+ на Порталі учасників, можливість отримання ECAS і PIC, яке полегшить учасникам доступ до інформаційних порталів ЄС на момент оголошення конкурсу. Також було презентовано перспективи та можливості для України в рамках програми Ерасмус+.

     З доповіддю про модернізацію освітніх програм відповідно до Національної рамки кваліфікацій (НРК) та національних стандартів вищої освіти виступив Юрій Рашкевич, заступник Міністра освіти і науки України. У своїй доповіді він визначив сучасний стан та основні перспективи забезпечення якості в Україні згідно з Законом України «Про вищу освіту», Національної рамки кваліфікацій. Окремо було зосереджено увагу на питаннях ліцензування та акредитації освітніх програм, Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС), стану розробки нових стандартів вищої освіти тощо. Цікавою була презентація Володимира Лугового про розроблення освітніх програм відповідно до Національної рамки кваліфікацій ESG та стандартів вищої освіти України. Проф. Фолькер Гемліх розповів про розроблення та імплементацію освітніх програм відповідно до Рамки кваліфікацій Європейського простору вищої освіти (QFEHEA), Європейської рамки кваліфікацій для навчання впродовж життя (EQFLLL), Європейських рекомендацій та стандартів із забезпечення якості (ESG), Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ECTS) та визначення головних викликів для України в сучасних умовах реформування вищої освіти.

     На закінчення семінару, після обговорень та жвавих дискусій, учасниками було надано рекомендації щодо впровадження нових підходів до розробки освітніх програм відповідно до Національної рамки кваліфікацій та нових стандартів вищої освіти, визначення результатів навчання, компетентностей тощо; розглянуто профіль освітніх програм та їх визнання відповідно до Європейського простору вищої освіти.
     Після закінчення семінару його учасникам були вручені сертифікати .

Доценти Олена Ковтун, Алла Кравченко, Інна Савицька

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook