Колектив факультету землевпорядкування одноголосно схвалив звіт декана Тараса Євсюкова та визначив стратегічні цілі на 2025 рік

23 грудня 2024, 10:00
факультет землевпорядкування
20 грудня 2024 року на факультеті землевпорядкування відбулась конференція трудового колективу, на якій заслухали й обговорили звіт декана про основні результати діяльності факультету за 2024 рік та визначені перспективи подальшого розвитку на 2025 рік. До президії були запрошені президент і голова Вченої ради Університету Станіслав Ніколаєнко, голова ради роботодавців факультету землевпорядкування Анатолій Полтавець і декан факультету Тарас Євсюков.

Декан факультету землевпорядкування розпочав свій звіт з того, що вже третій рік поспіль Національний університет біоресурсів і природокористування України працює за умов військової агресії, надскладних умов для здійснення освітянської і дослідницької діяльності, багатьох невизначеностей і викликів для вищої освіти.

Водночас за ці майже три роки колектив показав свою згуртованість, патріотизм та єдність. Тарас Олексійович наголосив, що завдячуючи Збройним Силам України ми продовжували читати лекції, вести лабораторні заняття й практики, готувати майбутніх фахівців у сфері геодезії та землеустрою. Особливі слова подяки студентам і випускникам факультету землевпорядкування Анастасії Артамоновій, Катерині Довгань, Миколі Семенчуку, Олександру Погребиському, Анатолію Шкварьку, Володимиру Щербаку, Володимиру Слободяну, Руслану Топчану, Сергію Телегері, Євгену Коваленку, Сергію Давладу, Дмитру Барабашу, Ігорю Никитенку, Віталію Павленку, Олександру Данішевському та ін.

Окремо було підкреслено, що сьогодні перед вітчизняною освітою постають виклики, пов’язані з впливом штучного інтелекту, демографічною кризою через міграційні процеси, а також соціальною напругою в суспільстві. У цих умовах ключовим завданням факультету залишається збереження ролі центру інноваційних досліджень і знань.

Потому декан факультету землевпорядкування зупинився на результатах вступної кампанії 2024. Попри зниження кількості державного замовлення на спеціальність 193 «Геодезія та землеустрій», Університет за кількістю вступників на освіті програми бакалавра й магістра став лідером в Україні. За ОС «Бакалавр» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» на базі повної загальної середньої освіти у 2024 році зараховано на перший курс 77 осіб, а на базі молодшого спеціаліста — 15 осіб. Загалом на програму ОС «Бакалавр» спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» було зараховано 106 осіб, у т.ч. 14 осіб за заочною формою навчання. Для порівняння у 2023 році на програму ОС «Бакалавр» було зараховано 92 особи, у т.ч. 8 осіб за заочною формою навчання.

За спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» на програму підготовки ОС «Магістр» у 2024 році вступило 79 осіб, з них 15 осіб за заочною формою навчання (у 2023 році — 46 осіб, з них 8 осіб за заочною формою навчання).

За станом на 01.10.2024 р. контингент здобувачів вищої освіти на факультеті складав 487 студентів (ОС «Бакалавр» — 364 студентів; ОС «Магістр» — 123 студента). Також на факультеті навчається 24 здобувачі ступеня доктора філософії та один докторант.

Освітній процес забезпечується висококваліфікованим професорсько-викладацьким складом, у т.ч. три члени-кореспонденти НААН, 12 докторів наук, професорів, 21 кандидатів наук, доцентів, старших викладачів, один доктор філософії, асистент і три асистенти без ступеня.

 

Далі Тарас Олексійович зупинився на конкретних індикаторах Вступної кампанії 2025 і наголосив на тому, що кожен науково-педагогічний працівник має активно діяти вже у грудні-січні.

Потому декан перейшов до аналізу освітньої діяльності протягом 2024 року, детально зупинився на результатах зимової сесії 2024-2025 навчального року, результатах анкетування здобувачів. Найвищий бал за результатами сесії (95) отримали студентка третього курсу Яна Крук і здобувач магістратури Денис Степаненко.

На факультеті функціонують 5 комп’ютерних класів із загальною кількістю 75 робочих місць. Всі лабораторії мають доступ до мережі Інтернет, лекційні аудиторії оснащені мультимедійними проекторами. За підтримки роботодавців отримано ліцензію на використання програмних продуктів ArcGIS Pro Advanced та ArcGIS Online на 50 робочих місць.

Протягом року на факультеті велась робота для посилення безпеки освітнього процесу. Зокрема, гуртожиток обладнано укриттям на 610 місць. У 2024 році силами Університету проведено його капітальний ремонт. Енергетична безпека учасників освітнього процесу посилена дизельним генератором ATLAS AJELLA 90 (потужністю 90 кВА), придбаним Університетом і встановленим на території заднього двору навчального корпусу №6. Також на факультеті є дві портативні зарядні станції FJDynamics PowerSec MP2000 Portable Power Station 2000W, що забезпечують безперебійну роботу в осінньо-зимовий період за умов відключень електроенергії, особливо добре вони зарекомендували себе під час захисту магістерських кваліфікаційних робіт.

Поряд з цим, силами роботодавців проведено капітальний ремонт 14 кімнат гуртожитку для студентів першого курсу факультету землевпорядкування. У 2024 році, за сприяння ради роботодавців на території переднього двору навчального корпусу № 6 відкрито Музей межових знаків і геодезичних пунктів, встановлено оригінальні експонати.

Протягом весняного і осіннього семестрів на факультеті регулярно проводились відкриті лекції, запроваджували кадрову мобільність. 92% НПП у звітному році проходили стажування.

Потому доповідач зупинився на результатах наукової діяльності. Попри складні умови та фінансові обмеження, зумовлені воєнним станом, упродовж 2024 року науковці факультету залучені до виконання однієї науково-дослідні роботи на суму 224,56 тис. грн (базове фінансування). Підготовлено на конкурс МОН України 5 проєктів. За звітний період НПП факультету землевпорядкування підготовлено та опубліковано 9 монографій, 115 статей, з яких 19 — у журналах, що входять до наукометричної бази Scopus, 6 — у журналах, що входять до наукометричної бази Web of Science. Наші молоді вчені факультету — д.е.н., професор кафедри геодезії та картографії Іван Опенько та к.е.н., доцент цієї ж кафедри Олександр Шевченко, стипендіати Кабінету Міністрів України. Функціонують наукові гуртки, спецрада, науковий журнал «Землеустрій, кадастр і моніторинг земель». Протягом звітного року проведено 2 конференції, Всеукраїнські науково-практичні семінари у 2024 року відбувалися на регулярній основі. Загалом проведено 14 таких заходів.

Водночас, зазначив керманич факультету, необхідно залучати невикористані резерви. Окремо наголосив на змінах у підходах до підготовки докторів філософії, необхідності грантових пошуків. Звернув увагу на питання публікаційної активності науково-педагогічних працівників, пошуку додаткового фінансування.

Станом на грудень 2024 р. атестовано і систематично використовуються здобувачами 96 електронних навчальних курсів (77%) для ОС «Магістр» та ОС «Бакалавр» (кафедра геодезії та картографії — 25, геоінформатики і аерокосмічних досліджень Землі — 31, земельного кадастру — 12, землевпорядного проектування — 14, управління земельними ресурсами — 14).

При аналізі міжнародної діяльності Тарасом Євсюковим відзначено, що вона здійснювалась у вигляді організації і проведення міжнародних конференцій, семінарів-тренінгів і вебінарів за участю іноземних колег із Польщі, Литви, Латвії, Німеччини, Австрії, США та інших країн. Крім того, успішно тривала співпраця у рамках Німецько-українського агрополітичного діалогу (APD). Лекції закордонних професорів і міжнародних експертів галузі є невіддільною частиною підготовки здобувачів на факультеті землевпорядкування. Цього року гостьові лекції проводили Мортен Хартвінгсен (Данія), Крістіна Мітіч-Арсова (Північна Македонія), Маріуш Меус (Польща), Боб Баккер, Паскаль Коопс та Ксенія Бережна (Нідерланди), Мартін Шуманн (ФРН), Райан Г’юз (США) та ін.. Водночас викладачі факультету читали лекції у закордонних університетах. Зокрема, доценти Ірина Колганова та Антон Кошель провели серію онлайн-лекцій для студентів Інституту геодезії та геоінформатики Вроцлавського природничого університету у лютому 2024 року.

Стажування та академічні обміни стали невід’ємною частиною професійного розвитку як викладачів так і здобувачів на факультеті землевпорядкування. Онлайн-стажування в університеті штату Пенсильванія на тему «Grant Writing: How to Find Funds and Write a Winning Proposal» пройшов у січні 2024 року доцент В’ячеслав Богданець.

Студентка Вікторія Лещенко навчалася за програмою Erasmus+ у Технічному Університеті Їлдиз (Туреччина) протягом березня-травня 2024 р. Завдяки підтримки ректора Університеу Вадима Ткачука і проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександра Лабенка 11-ий Міжнародний тиждень Erasmus+ у м. Єлґава (Латвія) відвідали наші колеги Олександр Шевченко, Олег Цвях, Тарас Євсюков та Андрій Мартин. Стажування у рамках програми Erasmus+ у Варшавському університеті природничих наук (SGGW) у жовтні 2024р. пройшов доцент В’ячеслав Богданець, де програмою було передбачено серію семінарів та воркшопів з інтернаціоналізації університетської освіти.

Також НПП факультету у 2024 р. подали заявки на участь у декількох спільних міжнародних наукових проєктах (Конкурс спільних українсько-швейцарських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025-2027 роках (Mapping, damage assessment and recovery scenarios for war-affected agricultural land in Ukraine (Recovery Agro Ukraine, ReAGRO-UA), Конкурс проектів ЕС Еразмус+ (Advanced Geomatics and Remote Observation for Precise Agriculture in Terms of Higher education), Конкурс проектів ЕС Еразмус+ (Insight: Project n. 2024-1-IT02-KA220-HED-000249106), Конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025-2026 роках (Geospatial analysis of territories suitability for electricity production with renewable energy resources).

На факультеті землевпорядкування особлива увага завжди відводилася співпраці зі стейкхолдерами. У 2024 році, за сприяння ради роботодавців був проведений День кар’єри землевпорядника і геодезиста. Впродовж 2024 року разом із ВГО «Асоціація фахівців землеустрою України» та «Земельною спілкою України» ми продовжували організовувати круглі столи з актуальних питань у геодезії та землеустрої, ми активно популяризуємо ці заходи в Інтернет просторі, аби залучати якомога ширшу аудиторію.

Для студентів 1 та 2 курсів, за підтримки роботодавців, була проведена «Літня школа з геодезії та землеустрою 2024», на ній презентовано новітні прилади і технології, проведено геодезичні, інтелектуальні і спортивні конкурси.

Окремо зупинився Тарас Євсюков і на виховній роботі, що є важливим компонентом, адже впливає вона на формування як професійно значущих якостей здобувачів вищої освіти, так і виховання їхньої громадянської та світоглядної позицій, ствердження ціннісних орієнтирів студентської молоді, зокрема й національно-патріотичне виховання.

Не оминув декан увагою і роботу структурного підрозділу факультету ННВЦ «Охорона природних ресурсів та реформування земельних відносин», на базі якого факультет заробляє кошти у спецфонд, надаючи освітні послуги. У 2024 році ця сума склала понад 2 млн. грн.

На завершення своєї доповіді Тарас Олексійович, у рамках виконання програми «Голосіївська ініціатива – 2025», окреслив головні завдання для колективу на 2025 рік.

Першим до обговорення долучився голова ради роботодавців факультету землевпорядкування, очільник Громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України» Анатолій Полтавець. Переш за все, Анатолій Миколайович подякував ректорату НУБіП, декану факультету землевпорядкування, науково-педагогічним працівникам за злагоджену роботу у підготовці фахівців для сфери геодезії та землеустрою. По-друге, Анатолій Полтавець (як голова екзаменаційної комісії) відмітив високий рівень підготовки магістрів факультету землевпорядкування, які нещодавно захищали свої кваліфікаційні роботи. Все це результат принципової позиції університету у виборі очного формату навчання та постійної роботи над підвищенням якості освітнього процесу. На завершення, Анатолій Миколайович високо оцінив звіт декана і зазначив, що НУБіП залишається найкращим з підготовки не лише землевпорядників і геодезистів, а й багатьох фахівців для галузі агропромислового комплексу.

До обговорення приєдналась завідувач кафедри земельного кадастру Наталія Мединська. Вона позитивною оцінкою відзначила роботу декана факультету землевпорядкування. Водночас зупинилась на необхідності підготовки фахівців здатних розробляти комплексні плани просторового розвитку територіальних громад. Оскільки наявна в України чисельність фахівців-містобудівників, у кращому випадку спроможна розробити близько 20 комплексних планів на рік. Отже, потрібно буде 75 років на забезпечення такою документацією усіх громад (за даними Програми USAID з аграрного і сільського розвитку).

Завідувач кафедри геодезії та картографії Іван Ковальчук долучився до обговорення та схвально оцінив роботу декана факультету землевпорядкування. Він відзначив важливість проведення на високому рівні акредитації освітньої програми першого (бакалаврського) рівня за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій. Також Іван Платонович наголосив про широкий спектр науково-дослідної роботи, виконуваної колективом, зупинився на оновленні матеріальної бази, відмітив важливу роботу із залучення європейських фахівців у підготовку здобувачів і позитивно відзначив роботу декана факультету Тараса Євсюкова.

Також до обговорення долучились голова Сенату студентської організації факультету землевпорядкування Роман Романенко і голова ради аспірантів Марія Братінова.

 

Президент і голова Вченої ради Університету Станіслав Ніколаєнко відзначив, що факультет не перебуває осторонь галузі, долучається до обговорення земельного законодавства та розробки нормативно-правових актів із землеустрою, оцінки земель, земельного кадастру, просторового планування. Також колектив добре налагодив співпрацю з органами влади, роботодавцями. Разом з тим, наголосив Станіслав Миколайович, факультет найменший і питання його виживання виходить на перший план. Тому потрібно серйозно працювати, необхідні зміни, збільшення контингенту студентів, перебудова профорієнтаційної роботи, кожна кафедра повинна мати «базову школу». Окремо Станіслав Ніколаєнко зупинився на зростанні вимог до НПП, знанні і використанні іноземної мови, участі в міжнародних проєктах. На завершення, він зупинився на загрозах, що існують наразі перед системою вищої освіти та які колектив факультету має враховувати у своїх стратегічних планах. В цілому, він підтримав звіт і побажав колективу факультету впевнено рухатися у 2025 рік.

Виступаючі і збори трудового колективу схвалили звіт декана про діяльність факультету землевпорядкування за 2024 рік та затвердили пріоритетні завдання на 2025 рік.

Ольга Тихенко,
голова профбюро
факультету землевпорядкування

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook