У НУБіП України відбувся семінар присвячений програмам Жан Моне (Erasmus+) та Європейського інституту інновацій і технологій (EIT) (HORIZON)

13 грудня 2024 року
12 грудня 2024 року в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбувся семінар, присвячений можливостям участі в програмах Європейського Союзу — Жана Моне (Erasmus+) та Європейського інституту інновацій і технологій (EIT). Захід проходив у змішаному форматі та зібрав понад 150 учасників.

Відкриваючи семінар, ректор НУБіП України Вадим Ткачук відзначив, що завдяки системній роботі всього колективу та розбудови партнерства з європейськими університетами НУБіП України демонструє вагомі результати у сфері міжнародних грантів. Університет посідає п'яте місце в Україні по залученню грантів за програмами ЄС та має великий потенціал для подальшого розширення грантової діяльності. 

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександр Лабенко, представив учасникам інформацію про новостворений підрозділ «Відділ міжнародних проєктів», який створено нещодавно саме задля адміністративного супроводу у підготовці, поданні та виконанні міжнародних проєктів. Очолив новий підрозділ Олександр Сошенський, який має значний досвід роботи в міжнародній діяльності.

Перша презентація була присвячена програмі Жана Моне, яка цього року відзначає 35-річчя своєї діяльності. Доцент кафедри гігієни тварин і харчових продуктів імені професора А.К. Скороходька факультету ветеринарної медицини Марія Галабурда, яка успішно реалізувала два проєкти за цією програмою, детально розкрила особливості підготовки проєктних заявок та поділилася практичними порадами.

Марія Галабурда, описуючи програму Жана Монне зазначила, що ця програма присвячена Європі та європейським цінностям. Проєкти за цією програмою спрямовані на те, щоб продемонструвати, що наша університетська програма підготовки фахівців буде збагачена дисциплінами, які матимуть стосунок до Європейського Союзу і європейських цінностей.

Спікерка звернула особливу увагу на високу конкурентність програми. За її словами, минулого року було подано майже півтори тисячі заявок, з яких підтримку отримали менше 400. З 2020 року Україну вивели в окрему конкурсну групу через високу конкуренцію і популярність серед закладів вищої освіти. Доповідач зазначила, що важливим аспектом успішної заявки є правильне формування команди проєкту — потрібні люди, які зацікавлені в такій роботі, є комунікативними, володіють англійською мовою на рівні, достатньому для написання проєктної заявки. Важливим аспектом проектних заявок також є міждисциплінарність, інклюзивність проєктів та їх відповідність пріоритетам Європейського Союзу.

Марина Галабурда розповіла детально про типи проектів Жана Моне та про ресурси, де можна знайти детальну та актуальну інформацію про конкурси та програми. Програма Жана Моне включає три типи проєктів — «Модуль», «Кафедра», «Центр досконалості». Максимальна сума гранту залежить від типу проекту і становить становить 35 тисяч євро на три роки для проектів типу «Модуль», 60 тисяч євро для проектів типу «Кафедра» та 100 тисяч євро для проектів типу «Центр досконалості».

Детальну інформацію про проєкти Жана Моне можна знайти на офіційній сторінці Національний Еразмус+ офісу в Україні за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/library/zhan-mone/.

Друга частина семінару була присвячена досвіду співпраці з Європейським інститутом інновацій і технологій (EIT). Наталія Цивенкова, доцент кафедри технічного сервісу та інженерного менеджменту імені М.П. Момотенка, представила успішний кейс реалізації проєкту в рамках програми Horizon Europe.

На початку презентації Наталія Цивенкова зазначила, що проєкт, який реалізовувався в НУБіП її командою є результатом наполегливої праці, якій передували численні проектні заявки, які не мали успіху, але надавали безцінний досвід.

Особливу увагу спікерка приділила практичним аспектам формування консорціумів та написання проєктних заявок. Консорціум повинен складатися як мінімум із 5 повноцінних партнерів, з яких не менше 3 мають бути вищими навчальними закладами, а також обов'язково включати хоча б одне підприємство. Наталія Цивенкова також приділила увагу фінансовим аспектам реалізації проєктів. Вона зазначила, що фінансування відбувається поетапно, спочатку виділяється частина фінансування, а після успішного звітування про першу фазу комісія приймає рішення про подальше фінансування. Спікер також детально зупинилася на ключових показниках ефективності (KPI), які необхідно досягти в рамках проєкту. Окрім того, вона поділилася інформаційними ресурсами, де можна знайти детальну інформацію про програму, конкурси, дедлайни (https://eit-hei.eu/).

Важливим аспектом реалізації проєктів є правильне планування термінів. «Від моменту оголошення про перемогу в конкурсі до підписання грантової угоди може пройти кілька місяців. Перше фінансування часто надходить ще пізніше. Ці ризики треба враховувати при плануванні проєктної діяльності», — поділилася досвідом Наталія Цивенкова.

 

 

Під час семінару учасники мали можливість поставити практичні запитання щодо підготовки заявок та отримати консультації від досвідчених колег. Було наголошено, що університет планує проводити подібні семінари регулярно, зокрема, найближчим часом заплановано захід, присвячений можливостям Вишеградського фонду. Головне, не боятися починати писати проєктні заявки, потрібно формувати ідеї та шукати шляхи їхньої реалізації. Стратегія розвитку університету передбачає посилення міжнародної діяльності університету та його інтеграцію в європейське академічне середовище.

Олександр Сошенський,
начальник відділу
міжнародних проєктів

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook