Гендерні дослідження – вагома складова гендерних ініціатив європейських парламентів
У рамках реалізації Програми USAID «РАДА: наступне покоління» 06 грудня 2024 р. пройшов круглий стіл на тему «Розбудова гендерночутливого парламенту: досвід ЄС для України». Серед учасників заходу були народні депутати України, членкині Європейського парламенту, представники Апарату Верховної Ради України, експерти міжнародних організацій, викладачі економічного факультету НУБіП України професор Юлія Негода та доцент Тетяна Куць.
Зацікавлені сторони круглого столу мали змогу долучитися до обговорення концепції гендерно чутливого парламенту. На заході було презентовано результати звіту з оцінки гендерної чутливості Верховної Ради України «На шляху до гендерно чутливого парламенту: поточна ситуація», яку було проведено за методологією Європейського інституту гендерної рівності.
Крім того було обговорено кращі європейські практики гендерного мейнстрімінгу в Європейському парламенті та законодавчих органах країн-членів ЄС, а також стратегії Європейського парламенту та парламентів країн ЄС щодо інституційної розбудови та запровадження гендерних ініціатив в законодавчому процесі. За результатами роботи круглого столу було підготовлено рекомендації для Верховної Ради України щодо впровадження гендерночутливої реформи українського парламенту.
Оксана Макарчук,
доцент кафедри статистики та економічного аналізу