Міжнародний форум «Сила спортивної дипломатії»

4 грудня 2024 року

03 грудня науково-педагогічні працівники кафедри фізичної культури і спорту і студенти спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» стали учасниками міжнародного форуму «Сила спортивної дипломатії», який був організований Міністерством молоді та спорту України.

Захід був присвячений питанню відсторонення країн-агресорів росії та білорусі від участі у спортивних заходах по всьому світу. До участі форумі були запрошені видатні спортсмени, президенти федерацій із видів спорту, фахівці із фізичної культури і спорту.
 
Спікерами форуму були: керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква, міністр молоді та спорту України Матвій Бідний, заступниця керівника Офісу Президента України Олена Ковальська.
 
У своєму відеозверненні Андрій Єрмак зазначив, що сьогодні для України починається «фергі-тайм» і нам потрібно зібрати всю силу та витримку, щоб виграти битву за майбутнє. Він також зазначив, що важливо посилювати санкції проти спортсменів країни-агресорки, адже їхня участь у змаганнях — легітимізація агресії.
 
У своїй промові Ігор Жовква наголосив, що наша мета — зробити росію поза спортом і на сьогодні нам це частково вдалося. Він сказав: «При існуванні росії теза «спорт поза політикою» — утопія. Якщо не можна зробити спорт поза політикою, є інший вихід, — зробити росію поза спортом. І з часом початку повномасштабної російської агресії проти України велика частина світового співтовариства поставила собі це за мету. Частково нам усім це вдалося. Але частка федерацій, які виключили росію, не є великою».
 
Матвій Бідний зазначив, що успіхи в спорті є частиною національного бренду України, що кожен спортсмен — це інфлюенсер, який має велику аудиторію, особливо для молоді. Це ж стосується і великих спортивних івентів. Адже великі спортивні події — це демонстрація можливостей держави, її сили та спроможності. Міністр підкреслив, що Україна — спортивна країна, і успіхи в спорті є частиною національного бренду України. 
Олена Ковальська наголосила, що спорт є важливим майданчиком міжнародної комунікації. «Питання комунікації через спорт для нас зараз є надважливим. Спорт — це дуже вагомий майданчик міжнародної дипломатії. Наші міжнародні амбасадори – спортсмени дозволяють нам говорити голосно в світі», — заявила пані Ковальська.
 
В обговоренні питання відсторонення країн-агресорів взяли участь видатні спортсмени сучасності. Так Олімпійський чемпіон з хокею Домінік Гашек всебічно підтримав українських спортсменів і засудив російську агресію. Домінік Гашек підкреслив, що росія використовує спорт як пропаганду війни, нагадав про злочини, які скоїла армія росії, а також відмітив, що кожне змагання, у якому беруть участь росіяни, стає підтримкою і рекламою війни та тягне за собою втрачені людські життя і великі економічні збитки.
 
Спікери форуму закликали кожного спортсмена і спортивного діяча стати амбасадором України. Представляти нашу культуру, нашу волю до перемоги і нашу мрію про мир. Засуджувати російську агресію і публічно висловлювати свою думку. Зібрати всю силу, всю витримку, щоб виграти цю битву за майбутнє.
 
Микола КОСТЕНКО,
завідувач кафедри
фізичної культури і спорту

    

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook