Навчання за обміном - одна з найкрутіший можливостей, яку надає наш НУБіП
Навчання за обміном - одна з найкрутіший можливостей, яку надає наш НУБіП. Далеко не кожен університет в Україні може похвалитися співпрацею по програмі обміну Erasmus+ з аткою кількістю університетів. Ви отримали щасливий квиток, вступивши в наш університет, тому не впустіть можливість зробити своє навчання в рази цікавішим. Отже перевіряйте новини у вкладці міжнародна діяльність на сайті НУБІП та випробовуйте свою вдачу.
Мені випала нагода випробувати свої сили в Технічному Університеті Єлдіз у місті Стамбул. Yıldız teknik üniversitesi один з найкращих університетів Туреччини особливо в сфері інженерії. Я була на факультеті Цивільної інженерії.
Якщо ви сподіваєтесь поїхати туди та нічого не робити, то я вас розчарую. Навчання там у рази складніше ніж в нашому університеті. Проекти, які б ми робили в НУБіП півсеместру, там маєте виконати за тиждень, якщо пощастить, то за 2. Перші півтора місяці навчання це просто насолода, а далі вже йдуть перщі міжсеместрові екзамени. Через 2 тижні другі міжсеместрові екзамени, але, на щастя, не з усіх предметіів. І знову 2 тижні і фінальні екзамени, які вже вирішують ваш остаточний бал. Фінальний екзамен це 60 відсотків вашої оцінки, інші 40 складає домашнє завдання та міжсеместрові екзамени.
Якщо чесно я ніколи так не раділа наявності домашнього завдання, як там. Адже майже з усіх предметів на екзамені були лише задачі та ніяких тестів. Для вирішення тих задач потрібна була фундаментальна підготовка, тому більшість часу я опановувала конспекти з лекцій. Проте не лякайтесь, адже студенти в Туреччині такі самі як і в Україні, вони завжди готові допомогти та поділитися матеріалами. Я неодноразово просила про допомогу і жодного разу не почула відмови. І це стосується як і хлопців так і дівчат. Викладачі теж завжди йдуть на зустріч та готові вам все пояснити ще раз. Отже не все так погано, але будьте готові навчатися.
Університет зробив усе аби студенти за обміном почувалися комфортно. Перш за все кожен мав 2 buddies , які допомагали влитися в студентське життя. Приїхавши мене зустріла дівчинка, яку назначили допомагати іноземним студентам адміністрація університету. Вона подарувала проїздний та поповнила його на певну суму, аби перші дні можна було спокійно досліджувати Стамбул. Також вона допомагала з пошуком житла на період мобільності та відповідала на всі запитання з приводу університету. Також я мала buddy з ESN. Його звали Акін та він допомагав влитися в студентське життя, знайомив з іншими іноземними студентами та своїми турецькими друзями. ESN проводить величезну купу івентів для еразмус студентів, де можна познайомитися. Це були як і квести по історичному центру Стамбула так і посиденьки в барі та різні активності будь-якого характеру. Тому сумувати вам там точно не доведеться.
У загальному Стамбул це не про сум, а про драйв та веселощі. Я впевнена, ви закохаєтеся у це місто як і я. Адже не можливо не полюбити неймовірні заходи сонця на Босфорі та грандіозні мечеті, які підсвічуються уночі. Стамбул це місто, в якому ви можете знайти абсолютно все, чим би ви не захоплювалися. Багатьох як і мене турбувала безпека, адже це мусульманська країна, про те для мене Стамбул був навіть безпечніший ніж Київ до війни. Ви можете самовиражатися як хочете і не отримаєте жодного косого погляду, бо саме Стамбул місто широких поглядів, тому хвилюватися не варто. Сподіваюсь моя розповідь була для вас цікавою та корисною!
Некрашевич Альона,
факультет конструювання та дизайну