Успішний виступ викладачів факультету конструювання та дизайну на міжнародній конференції “2024 IEEE 5th KhPI Week on Advanced Technology”
Успішний виступ викладачів факультету конструювання та дизайну на міжнародній конференції “2024 IEEE 5th KhPI Week on Advanced Technology”
13 жовтня 2024 року
Відбувся успішний виступ викладачів факультету конструювання та дизайну на Міжнародній науковій конференції “2024 IEEE 5th KhPI Week on Advanced Technology”, що є результатом активної співпраці з партнерським факультетом інформаційних технологій та науковою установою.
Так, з 7 по 11 жовтня 2024 року у місті Харкові на базі Харківського політехнічного університету відбулася чергова 5-та Міжнародна конференція “2024 IEEE 5th KhPI Week on Advanced Technology”.
У міжнародній науковій конференції прийняли участь викладачі та науковці учасників з багатьох країн світу. Мова конференції – англійська. Через складну ситуацію, пов’язану із воєнним станом в Україні та місті Харкові зокрема, більшість учасників приймали участь у конференції в онлайн форматі. На п’яти секціях конференції: Power Electronics, Industrial Electronics, Power & Energy Systems, Micro- & Nanotechnology, Computational Intelligence з доповідями виступили понад 130 учасників, які презентували свої наукові доробки.
Серед учасників та доповідачів конференції були Костянтин Лопатько - завідувач кафедри технології конструкційних матеріалів та матеріалознавства, Оксана Зазимко - доцент та Катерина Винарчук – аспірант, Сергій Захарченко, доктор технічних наук, старший науковий співробітник Інституту Електродинаміки НАН України та доцент кафедри комп’ютерних систем, мереж і кібербезпеки факультету інформаційних технологій Володимир Назаренко. Автори підготували та зробили доповідь на тему: «Using Electrospark Erosion Method To Obtain Metal Nanoparticles» за результатами спільної наукової роботи зазначених осіб.
Колективна доповідь відбулася у третій день проведення конференції та викликала жвавий інтерес в учасників поважного наукового заходу.
Доповідачі проінформували колег про особливості електроіскрового диспергування струмопровідних матеріалів в рідині полягає в безпосередньому отриманні ультрадисперсного стану речовини, розміри якого знаходяться в нанорозмірному діапазоні, а також можливості комп’ютерного моделювання таких процесів. Реалізація такого методу розсіювання електроіскри здійснюється на технологічній установці, до складу якої входять: генератор імпульсів розряду з ємнісним накопичувачем енергії показали свою високу ефективність в іскрово-ерозійних системах для отримання порошків з розмірами частинок від 10 нм до 100 мкм. Запропонована фізична модель формування дисперсної фази в підводному розряді заснована на аналізі ймовірних каналів розсіювання енергії, що вводиться в контур розряду.
Отримані дані свідчать про те, що оптимальним напрямком розсіювання енергії для формування нанорозмірної фракції є перетворення переважної частини енергії розрядного каналу в теплову енергію з подальшим послідовним перетворенням агрегатного стану: фази тверде тіло - рідина - пара - тверде тіло.
Беручи до уваги технологічну простоту здійснення електроіскрової обробки (в порівнянні з відомими методами), ми розглядаємо метод електроіскрового отримання наночастинок металу як один з найбільш перспективних. Вивчені закономірності процесу іскрової ерозії, диспергування металів у воді можуть бути в повній мірі реалізовані при розробці нових технологічних принципів отримання седиментації і коагуляції стабільних водних дисперсії металів, вивченні стану, фізичних властивостей отриманих колоїдних розчинів і їх біологічної ефективності при використанні в сучасній біотехнології.
Подальші спільні розробки авторів будуть спрямовані на проведення комп’ютерного моделювання досліджуваних процесів та побудову моделей комп’ютерного зору для аналізу зображень.
Співробітники кафедри планують і надалі розширювати наукові зв’язки з різними підрозділами університету та науковими установами для ефективної наукової роботи.
Оксана Зазимко,
доцент кафедри ТКМіМ