Цікава розмова, мудрі поради: гостьова лекція Миколи Княжицького для майбутніх журналістів і міжнародників

22 вересня 2024 року
20 вересня в Національному університеті біоресурсів і природокористування України відбулася зустріч студентів гуманітарно-педагогічного факультету з Миколою Леонідовичем Княжицьким.

Деканеса Інна Савицька представила поважного гостя, наголосила за значущості таких заходів, бо ж вони – сутнісний штрих до тих науково-теоретичних засад, які ми опановуємо (вправно!!!) разом із нашими мудрими викладачами. Цей мотивувальний дискурс продовжила завідувачка кафедри журналістики та мовної комунікації Світлана Харченко, яка модерувала дійство.

Микола Княжицький – український журналіст, народний депутат Верховної Ради України кількох скликань, у минулому керівник медійних компаній та телеканалів Тоніс, СТБ, УТ-1, Газети 24, голова редакційної ради телеканалу ТВі, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Він свого часу ініціював створення державного кіно, став один із розробників Закону про заборону УПЦ (МП) в Україні.

Пан Микола запропонував серію цікавих і корисних для майбутніх гуманітаріїв сюжетів. Розпочав із того, як опинився в журналістиці: «Усе життя працював у цій царині, починаючи з 8 класу. У студентські роки почав поєднувати навчання з роботою, що і Вам усім раджу робити. Ми почали змінювати наше українське медіа, раніше телебачення було інше. Наразі все еволюціонує дуже швидко, свідченням чого є хоча б штучний інтелект. Журналістика переживає кризу, оскільки є інтернет, її конкурент, але професійна журналістика існує завдяки телебаченню та класичній рекламі». Студенти поставили багато запитань після цього фрагменту розмови й одержали на них вичерпні та – що є по-особливому важливим! – прагматичні відповіді-поради.

Микола Леонідович дав настанови для майбутніх спеціалістів. По-перше, журналіст, який збирається брати інтерв'ю, має зрозуміти, полюбити людину, з якою буде спілкуватися. По-друге, потрібно вміти розповідати цікаві історії.

Під час лекції панувала приємна атмосфера, студенти вільно спілкувалися з метром журналістики, запитували його про різне, як-от:

  • Що для Вас було найцікавішим у професії журналіста?

– Любив брати інтерв'ю. І радіо мене цікавило. Наразі я в політиці. Це нелегко переходити від однієї сфери до іншої, але є спільне в цих галузях, хоча методики й технології відмінні, а деякі з них – абсолютно протилежні.

Важливо, що наш гість відповідав лаконічно, говорив щиру правду, яка подеколи мала й гіркуватий присмак.

На завершення пан Микола порадив студентам: 
– Найосновніше – не боятися, якщо ви чогось хочете досягти, – беріться за справу впевнено. Творчо поєднуйте навчання з роботою – і все у вас вийде.

Одразу після лекції студенти-журналісти змогли взяти інтерв'ю та поспілкуватися з Миколою Леонідовичем ще тісніше й конструктивніше, що сприяло впотужненню їхніх журналістських навичок.

Майбутні фахівці лишилися задоволеними від зустрічі з такою неординарною особистістю.

Щиро дякуємо віцепрем'єр-міністрові (2016‒2019 рр.) В'ячеславові Кириленку, ректорові нашого університету Вадимові Ткачуку, президентові університету Станіславу Ніколаєнку за сприяння в організації гостьової лекції Миколи Княжицького.

Разом до Перемоги!

 

Марія Шелупець,
студентка 2 курсу спеціальності «Журналістика»

Фото: Карина Конончук, Вероніка Пушенко

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook