Результати виробничої практики

5 серпня 2024 року

     19 липня 2024 р. у відповідності до графіку освітнього процесу підготовки фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Інформаційні системи та технології» освітньо-професійної програми «Інформаційні системи та технології» та наказу № 977 "С" від 4 червня 2024 р. НУБіП України 10 червня 2024 р. почалася виробнича практика.
     Базами практики від кафедри були: ТОВ «Джи Ті Диджітал»; ТОВ «Біонорика», відділ інформаційних технологій; ТОВ «Конто ЮА Сервіс»; ПП «ТРАНЗИТ-СЕРВІС», відділ інформаційних технологій; КЗ «Самгородоцький ліцей»; Школа І-ІІІ ступенів №286 міста Києва; ФОП Писарєва Марія Євгенівна; ФОП Шепелєва Марина Євгеніївна.
     Мета практики полягала в систематизації, закріпленні і розширенні теоретичних і практичних знань здобувачів освіти, набутих в попередні періоди навчання, оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та інструментальними засобами у галузі інформаційних технологій, формування професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних умовах.
       Після інструктажу з охорони праці та організаційних зборів група ІСТ21017б приступила до виконання індивідуальних завдань виробничої практики.
Індивідуальні завдання виробничої практики передбачали створення інформаційних систем певного призначення і семантичного спрямування. DFD діаграма та скрипт БД мали наступний вигляд:

Було створено додаток попередження про небезпечні природні явища з інтерфейсом для ноутбуку та смартфону наступного дизайну.

     Виконання програми практики на ФОП Писарєва Марія Євгенівна передбачало розробку та впровадження CRM системи для компанії Careerist. Результати доходів , визначені для запропонованої CRM, візуалізуються під назвою "Q1 2024 Revenue", який показує планові та фактичні доходи за продуктами.

     “Q3 Cost Structure” включає декілька складових. Зарплати та винагороди: значна частина витрат припадає на заробітну плату працівників та бонуси, також враховуються зарплати штатних співробітників, контрагентів та консультантів. Операційні витрати - це витрати на офісне обладнання, оренду приміщень, комунальні послуги та інші повсякденні витрати, необхідні для підтримки бізнесу. Маркетингові витрати передбачають витрати на рекламу, просування продуктів та послуг, а також витрати на участь у виставках та конференціях. Технологічні витрати включають витрати на розробку та підтримку програмного забезпечення, інфраструктуру, сервери та інші IT-послуги. Адміністративні витрати - це витрати на юридичні послуги, бухгалтерію, страхування та інші адміністративні витрати. Інвестиції в розвиток мають на меті витрати на навчання персоналу, дослідження та розробки, а також інші інвестиції в довгостроковий розвиток компанії.
     На ТОВ «Конто ЮА Сервіс» відбулось поглиблення знань у сфері Business Automation Software, а саме детальному вивченню конфігурацій BAS Бухгалтерія ПРОФ та BAS Бухгалтерія КОРП. Відбулось ознайомлення з роботою на лінії hotline, що передбачало ведення обліку звернень клієнтів та їхнього статусу для подальшого аналізу та покращення сервісу. Також з’явилась можливість проаналізувати налаштування конфігурацій типових проектів, що включали аналіз поточних налаштувань, внесення змін до конфігурацій та тестування оновлень для забезпечення стабільної роботи системи.

     Для відділу інформаційних технологій ТОВ «Біонорика» здійснювалась оптимізація процесу інформування користувача Veeva CRM про незавершений медичний захід. В якості інструменту для роботи використовувався Flow Builder на основі SalesForce. Детально аналізувались засоби побудови формул, синтаксис запитів до MOSQL БД, відналагоджувалась робота новоствореного процесу, використовувались інструменти BlueCanvas для міграції нового процесу з тестового середовища в продакшн.

     На ТОВ «Джи Ті Диджітал» виконувалась робота щодо створення та тестування ігрових додатків, зокрема, виявлено загальні помилки, помилки на ПК, iOS та Android, та внесено відповідні пропозиції щодо їх усунення розробниками.
 

     На ПП «ТРАНЗИТ-СЕРВІС» тестувалось використання інструментів Jira для створення, планування, відстежування та управління завданнями організації перевезень та логістики.

 

     Індивідуальні завдання з виробничої практики на ФОП Шепелєва Марина Євгеніївна передбачали створення, проєктування, моделювання, виготовлення та збирання певних виробів з допомогою технологій 3D друку.
     Безпосередньо робота з технологічним обладнанням наведена у Відео 1 та Відео 2.
     Етапи створення для виробу “Ловець снів” мають вигляд:

     Втілення ідеї створення виробів “Підставка для олівців” та “Холдер для телефону” реалізовано у певному філаменті. Паралельно опановувались навички створення моделей, заміни філаменту, роботи з налаштуваннями принтеру.

   

     Виконання командного проєкту передбачало генерацію ідей, створення сюжету, проєктування, моделювання, друк моделей і декорацій, збирання сцен, створення композицій, зйомку, монтаж, тощо.
     Без сумніву, неоціненним є досвід командної роботи, проілюстрований в https://youtu.be/Lrzp8ld40TA.

     Своєчасною і наполегливою була плідна робота щодо зклеювання деталей, збирання платформ для дронів, нарізання композиту, друку скидів, формуванню пружин та направляючих для БПЛА.

  

     Продуктивною і якісною була робота щодо збирання датчиків температури для патронів калібру 338 Lapua Magnum та якісної пайки об’ємного дротового монтажу.
  

Актуальними та корисними є набуті навички керування FPV - дронами.
 

     Координація роботи здійснювалась оперативно та системно з допомогою робочої дошки та онлайн ресурсів Lucidchart.

     Інтегральна компетентність, яку опанували здобувачі освіти згідно ОП, полягає в здатності розв’язувати складні задачі і проблеми під час професійної діяльності у галузі інформаційних технологій, володіння навичками роботи з комп’ютером для вирішення задач проєктування та програмування інформаційних систем.
     Загальні компетентності виробничої практики полягають в формуванні здатності здобувачів освіти застосовувати знання у практичних ситуаціях та вчитися і оволодівати сучасними знаннями.
Здобувачі освіти у захваті від отриманих знань і навичок, а керівникам баз практики- велика подяка за сумлінність, професіоналізм та знання.

Вікторія СМОЛІЙ
професор кафедри Інформаційних
систем та технологій, керівник практики

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook