17 травня 2024, 10:26
Як із застосуванням агродронів український ринок може досягти додаткової врожайності ріпаку в розмірі 215 тис. т. у масштабах країни? Це обговорювалося у онлайн-вебінарі “Прибутковий ріпак з агродронами. Калькуляція “не втрат” у 2024 році”, який відбувся 15 травня 2024р. за участю викладачів кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М. Василенка. У ході вебінару розглянуто економіку вирощування ріпаку з використанням агродронів, порівнювалися різні технології та досвід успішних агрохолдингів.
Ведучий - Валерій Яковенко, співзасновник компанії «Drone.UA».
Ріпак - стратегічно важлива та високомаржинальна культура, що користується попитом на міжнародному ринку. Враховуючи прогнози щодо скорочення виробництва ріпаку в ЄС, експортний потенціал українського ріпаку зростає дедалі більше.
Проте, навіть за ідеальних умов, ріпак - культура, що потребує уваги та догляду. Мінливі погодні умови агросезону 2024, зокрема брак вологи після зими, викликають побоювання щодо потенціалу врожайності цьогоріч.
Навесні потрібно запобігти виляганню ріпаку та його стрімкому росту за допомогою регуляторів росту. Однак на момент жнив рослини можуть мати різний ступінь стиглості, що може призвести до втрати 50% врожаю. Для передчасного розтріскування стручків та запобігання втрат потрібно вносити склеювачі речовини.
Що робити перед початком жнив? Виконувати внесення десикантів, що підсушить врожай, дозволить зібрати врожай швидше та з нижчим рівнем вологості. Десикацію краще виконувати за допомогою агродронів. Відсутність фізичного контакту із культурою унеможливлює втрати від витоптування і осипання.
Керівник агронапрямку DroneUA, XAG Ukraine Anatolii Bezoliuk.
Вечера О.М., ст.викладач кафедри сільськогосподарських машин та системотехніки ім. акад. П.М.Василенка.