Факультет аграрного менеджменту: де народжуються лідери агромаркетингу

6 березня 2024 року

Факультет аграрного менеджменту НУБіП України — це місце, де готують висококваліфікованих фахівців у сфері управління агробізнесом. Це один з найперспективніших напрямків підготовки, адже агросектор є стратегічно важливим для економіки України.

Особливу увагу на факультеті приділяють спеціалізації «Маркетинг» — ці знання та навички є критично важливими для розвитку сільськогосподарської економіки.

Значення спеціалізації для розвитку агросектору

Роль маркетологів у розвитку аграрного сектору важко переоцінити. Саме завдяки їхній роботі сільгосппродукція стає конкурентоспроможною на внутрішньому та зовнішньому ринках. Якісний маркетинг дозволяє підвищувати додану вартість продукції, сприяє просуванню вітчизняних брендів.

В умовах глобалізації та загострення конкуренції на світових ринках агропродукції роль маркетингу невпинно зростає. Українські виробники мають швидко реагувати на зміни споживчих трендів, адаптувати свої товари та послуги до вимог різних ринків. Без ефективного маркетингу це зробити неможливо.

«Перемога кується на полі бою, а мирне українське майбутнє реалізовуватимуть ті, хто сьогодні вчиться в школах та інститутах»,— каже Олексій Зозуля, СЕО мережі «Фокстрот». Розбудова економічного майбутнього у стратегічно важливій для України сфері — саме цьому вчаться маркетологи на факультеті.

Водночас аграрний маркетинг виконує і важливу соціальну функцію. Завдяки цьому покращується доступ населення до якісних та безпечних харчових продуктів, підтримується розвиток сільських територій, створюються нові робочі місця. Маркетингові інструменти дозволяють також просувати ідеї здорового харчування, сталого розвитку, відповідального споживання.

Тому факультет аграрного менеджменту приділяє велику увагу підготовці висококласних фахівців, які здатні забезпечити стійкий розвиток агробізнесу в Україні.

Поглиблене розуміння спеціалізації «Маркетинг» в аграрній сфері

Маркетинг в аграрній сфері має свою специфіку. Фахівці цього профілю мають розумітися на особливостях агровиробництва, сезонних коливаннях попиту та пропозиції, враховувати вплив природних чинників. Разом з тим, універсальні принципи та інструменти маркетингу також активно застосовуються для просування агропродукції на ринках.

Під час навчання студенти:

  • опановують дисципліни, пов'язані з дослідженнями, стратегічним плануванням, брендингом, рекламою та PR;
  • вчаться аналізувати ринкову кон'юнктуру, сегментувати ринки, позиціювати товари, розробляти маркетингові плани.

Значна увага приділяється вивченню поведінки споживачів, адже розуміння їхніх потреб та вподобань є запорукою успішного маркетингу.

Завдяки співпраці факультету з провідними агрохолдингами та профільними асоціаціями студенти мають можливість відвідувати галузеві виставки, семінари, конференції. Це розширює їхній світогляд, дозволяє бути в курсі останніх трендів та інновацій в аграрному маркетингу.

Спеціалізація «Маркетинг» на факультеті аграрного менеджменту є надзвичайно перспективним напрямом підготовки. Випускники цієї спеціалізації мають широкі кар'єрні перспективи, вони можуть реалізувати себе в різних сферах — від управління маркетингом в агрокомпаніях до створення власних стартапів та консалтингових агенцій.

Водночас робота маркетологів має і важливе суспільне значення. Завдяки їхнім зусиллям підвищується конкурентоспроможність вітчизняної агропродукції, покращується продовольча безпека країни, створюються умови для сталого розвитку сільських територій.

Пресслужба

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook