Кафедра землевпорядного проектування

Історія кафедри

         На початку 1990-х років Україна отримала незалежність і розпочала земельну реформу, а тому відчувала значну потребу у висококваліфікованих фахівцях-землевпорядниках. Підставою для створення кафедри було доручення Кабінету Міністрів України від 25.09.1992 р. № 17465/11.
        Кафедра землевпорядкування була створена у лютому 1993 року спільним наказом Міністерства сільського господарства і продовольства України та Українського державного аграрного університету. Швидке становлення кафедри відбулося завдяки тому, що вона була створена на базі Інституту землеустрою Української академії аграрних наук – найбільшого тогочасного землевпорядного наукового та інженерного центру країни, а навчально-педагогічний склад був укомплектований провідними науковцями та інженерами-землевпорядниками.
        У 1996 році у зв'язку зі створенням факультету землевпорядкування на базі кафедри землевпорядкування наказом Національного аграрного університету від 27.08.1996 № 297к була створена кафедра землевпорядного проектування.
Першим завідувачем кафедри упродовж 1993-1996 років був директор Інституту землеустрою УААН, академік УААН, д.е.н., професор Леонід Новаковський. Цей неординарний вчений зробив великий внесок в історію і практику землевпорядкування України. Під його керівництвом були розроблені всі три редакції Земельного кодексу незалежної України. За недовгий час йому вдалося згуртувати навколо себе колектив однодумців, що відзначився творчим підходом до організації навчально-дослідницької роботи.
У перші роки діяльності кафедри багато уваги приділялося розробці методичної бази навчального процесу. У цей період були розроблені навчальні програми дисциплін «Землевпорядне проектування», «Історія земельних відносин і землеустрою», «Прогнозування використання та охорони земель».
            Протягом 1996-2001 років кафедру очолював член-кореспондент УААН, д.е.н., професор Дмитро Добряк


            Добряк Дмитро Семенович - доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, член-кореспондент НААН України, академік Української академії наук, Української екологічної академії наук, головний редактор наукового фахового журналу «Землеустрій і кадастр».У цей період колектив кафедри забезпечив розробку навчально-методичних матеріалів з дисциплін «Наукові основи землеустрою», «Охорона природи і ландшафтознавство», «Проектування доріг місцевого значення», «Інженерне оснащення території».
             У період з 2001 по 2007 роки кафедру очолював член-кореспондент УААН, д.е.н., професор Антон Третяк.  
 
         Під його керівництвом кафедра здійснювала активну науково-дослідну та методичну роботу, а також розпочала підготовку магістрів у галузі землеустрою та кадастру.
             З 2008 по 2010 роки кафедру очолював доктор сільськогосподарських наук, доцент Володимир Кривов.
 
 
 
         У цей період на кафедрі проводяться дослідження агроекологічного спрямування, розвивається навчально-методична база. Кафедра тісно співпрацює із Державним комітетом України із земельних ресурсів, проектом Світового банку «Видача державних актів на право власності на землю у сільській місцевості та розвиток системи кадастру».
            Протягом 2007-2008 років та починаючи з 2010 року кафедру очолює доктор економічних наук, доцент Андрій Мартин.
           Під його керівництвом кафедра бере активну участь у реалізації міжнародних проектів. Наукові розробки кафедри широко впроваджуються у діяльності органів державної влади України. Кафедра запроваджує спеціальні курси з підготовки оцінювачів земельних ділянок, ліцитаторів (аукціоністів) з проведення земельних торгів, забезпечується підготовка та підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів.

            У різні роки на кафедрі працювали відомі в Україні землевпорядники: Леонід Новаковський, Дмитро Добряк, Антон Третяк, Олександр Панчук, Іван Розумний, Анатолій Юрченко, Володимир Леонець, Валентина Другак, Олександр Канаш, Юрій Альбощий, Микола Шквир, Юрій Вагін, Віктор Феденко, Олександр Сизоненко, Микола Олещенко.

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook