Якість повітря в м. Києві 4 січня станом на 19:00
Якість повітря в м. Києві 4 січня станом на 19:00
4 січня 2024 року
У життєдіяльності людини повітря є ocнoвнoю yмoвoю існування. Без їжі людина може обходитись більше 4-х тижнів, без води – не більше 3-5 днів, а без повітря – не більше 5 хвилин. Окpiм того, нopмaльнa життєдiяльнicть людини потребує повітря вiдпoвiднoї чистоти, а перевищення допустимого рівня забруднень негативно впливає на її opгaнiзм.
Атмосферне повітря забруднюється шляхом привнесення в нього або утворення в ньому забруднювальних речовин у концентраціях, що перевищують нормативи якості або рівень природного вмісту.
Термін «забруднення атмосфери» означає, що в повітрі присутні різноманітні гази, частинки твердих або рідких речовин, які шкідливо впливають на живі організми, погіршують умови їх проживання або наносять матеріальні збитки.
Забруднення атмосферного повітря в Україні є однією з найгостріших екологічних проблем.
На сьогодні загальновизнано, що тверді частки є одними з тих забруднюючих речовин, які найбільш істотно впливають на здоров'я людини. Тривалий та інтенсивний вплив цих забруднювачів варіюється за ступенем тяжкості: від ураження дихальної системи до передчасної смерті.
Тверді частки (ТЧ) ‒ це суміш твердих речовин і крапель рідини, що плавають у повітрі. Деякі частки виділяються безпосередньо з конкретного джерела, а інші утворюються в процесі складних хімічних реакцій в атмосфері.
Частки бувають найрізноманітніших розмірів. Частки ТЧ10 ‒ розміром від 3 до 10 мкм (мікрометрів), осідають в носі й гортані. Частки розміром близько 2,5 мкм і менше (ТЧ2.5) потрапляють в легені і можуть розноситися кровотоком.
Отже, високі рівні цих полютантів становлять безумовний ризик для погіршення здоров’я населення. Мінімізувати вплив цих речовин можна, скоротивши час перебування на вулиці, а в домівках – щільно зачинивши вікна.
Нагадуємо, що слідкувати за якістю повітря можна в режимі онлайн, зокрема, за посиланням на сторінці кафедри загальної екології, радіобіології та безпеки життєдіяльності: https://nubip.edu.ua/geneco.
04 січня 2024 р. рівень забрудненості атмосферного повітря в Києві був високим. Фіксувалося підвищення концентрації твердих часток (пилу). Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря є метеорологічні умови (зокрема, дуже низька швидкість вітру), які сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. Але перевищення гранично допустимих концентрацій не виявлено!
Екологи факультету
захисту рослин, біотехнологій та екології