Оголошено конкурс на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні!

25 серпня 2023 року

   Щороку до Дня Гідності та Свободи з метою увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні за вагомий внесок у розвиток української науки, посилення міжнародного авторитету України, внесок у розвиток демократичних та гуманістичних цінностей у сфері науки і освіти найкращим молодим вченим призначаються державні іменні стипендії.
   Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.08.2023 р. № 998 розпочався черговий конкурс на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні (далі – Конкурс). Відповідне рішення затверджено наказом Міністерства освіти і науки України від 16.08.2023 № 998.
За результатами конкурсного відбору найкращим молодим вченим буде призначено 25 державних іменних стипендій строком на один рік у розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб кожна у п’яти номінаціях:
- стипендія імені Дмитра Максимова;
- стипендія імені Назарія Войтовича;
- стипендія імені Романа Гурика;
- стипендія імені Устима Голоднюка;
- стипендія імені Юрія Поправки.

   Виплата стипендій розпочнеться з 1 січня 2024 року.
   Обов’язковою умовою для здобуття стипендії є наявність у претендента вагомих наукових результатів з наукового напряму, в якому працює (за яким навчається) претендент (не менше трьох з перерахованих форм: монографії, наукові статті, зокрема опубліковані у виданнях, що входять до наукометричних баз даних Web of Science, Scopus (Index Copernicus для гуманітарного та соціоекономічного напрямів), наукові доповіді, охоронні документи на об’єкти інтелектуальної власності, науково-методичні документи, звіти).
Особливе значення при визначенні переможців Конкурсу має активна громадянська позиція претендента щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму.

   Конкурс проводиться відповідно до:
- Положення про державні іменні стипендії найкращим молодим вченим для увічнення подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2018 року № 1017 (зі змінами) (далі – Положення про державні іменні стипендії);
- Наказу Міністерства освіти і науки України від 16.08.2023 № 998 «Про оголошення у 2023 році конкурсу на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні».
Претендентам, які висуваються на здобуття стипендії до 06 вересня 2023 року необхідно надіслати на електронну пошту [email protected] такі документи, оформлені згідно вимог Положення:
- мотивоване подання щодо призначення стипендії із зазначенням органу висування, в якому зазначаються наукові здобутки претендента та його активна громадянська позиція, за підписом керівника ЗВО, НУ або голови РМВ;
- мотиваційний лист претендента щодо участі в конкурсі із зазначенням номінації;
- відомості про претендента, завірені відділом кадрів за місцем його основної роботи (навчання), а саме: прізвище, ім’я, по батькові, дата, місяць і рік народження, повне найменування організації, де він працює (навчається), посада, науковий ступінь, вчене звання; наявність державних нагород; контактний номер телефону, адреса електронної пошти;
- перелік наукових публікацій претендента за останні три роки, підписаний ним і завірений вченим секретарем ЗВО чи НУ;
- копії найважливіших (на думку претендента) праць (не більше трьох), для монографій і посібників – копія титульної сторінки, вихідних даних та анотації;
- інші документи (рекомендаційні листи, копії документів про відзнаки, посилання на реалізовані проекти (заходи), фото- та відеоматеріали, що засвідчують активну громадянську позицію претендента щодо захисту демократичних цінностей, прав і свобод людини та громадянина, національних інтересів держави, її європейського вибору, а також здобутки у формуванні національної самосвідомості, гідності та почуття патріотизму.
   До 18 вересня 2023 року претенденти на здобуття державних іменних стипендій найкращим молодим вченим для увічнення подій Революції Гідності та вшанування подвигу Героїв України – Героїв Небесної Сотні заповнюють електронну форму за посиланням.
   За додатковою інформацією просимо звертатися до науково-організаційного відділу НДЧ (навч. корпус № 3, кім. 215, тел. (044) 527-84-51).

Наказ МОН від 16.08.2023 № 998
Положення про стипендію

Науково-організаційний відділ НДЧ

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook