Практична підготовка студентів та посівна кампанія у полі зору ректорату

7 травня 2023 року
  Напередодні початку літньої екзаменаційної сесії та під час проведенням практик студентів в навчально-дослідних господарствах, ректор Станіслав Ніколаєнко та представники ректорату: проректор з наукової роботи та інноваційної діяльності Вадим Кондратюк та начальник відділу організаційної діяльності НДГ, Боярської ЛДС та навчально-виробничої практики Микола Грунтковський – провели оцінку стану справ у господарствах «Великоснітинське НДГ» та «Агрономічна дослідна станція». В цілому умови для проведення практичної підготовки студентів задовільні, гуртожитки підготовлені, є все необхідне для створення прийнятних побутових умов, здійснюється благоустрій територій господарств та виробничих приміщень.

  Не обійшли увагою керівники НУБіП і проведення польових робіт. Під час поїздки вони разом з директорами Миколою Журавлем та Юрієм Росамахою, обстежили поля озимих культур, визначили стан посівів та як спрацювала система захисту озимини від бур’янів та хвороб, проконтролювали посів соняшнику та підготовку ґрунту до посіву сої, кукурудзи та інших пізніх зернових та технічних культур.
  Так, станом на 07.05. 2023 року у Великоснітинському НДГ ім. О.В. Музиченка з ранніх зернових вже посіяно ярий ячмінь та овес з підживленням азотними добривами. Не зважаючи на холодну погоду, яка внесла свої корективи, господарство уже завершило посів соняшнику. Підготовлено насіння, добрива, засоби захисту та техніка для посіву кукурудзи на зерно та силос, сої та сорго. Також проведений посів дослідної ділянки випробування нових гібридів кукурудзи та соняшнику спільно з фірмою «Піонер» на площі 30 га. Роботи виконуються згідно графіка.

 

 На даний час в Агрономічній дослідній станції виконано роботи із захисту озимини від бур’янів та хвороб, посіяні ярі зернові та завершується посів соняшнику на площі 200 га. Спільно з науковцями НУБіП повністю завершено посів дослідних ділянок соняшнику у ННВП «Дослідне поле». Ведеться підготовка грунту до посіву інших пізніх зернових та технічних культур на площі 340 га.

  Відвідали члени ректорату і молочно-товарні ферми. В господарствах на сьогоднішній день 450 дійних корів, щоденно отримують біля 8 тис. кг молока, що реалізується на молокозаводи.
  Підводячи підсумки, Станіслав Ніколаєнко та Вадим Кондратюк відзначили загальний позитивний стан справ в навчально-дослідних господарствах, як у виробничій сфері, так і проведені навчально-виробничих практик. Ректор звернув увагу на необхідність максимально дотримуватись технологій вирощування і контролю якості виконання робіт з боку керівництва господарств та головних спеціалістів, оптимізації та контролю використання ресурсів, адже тільки це зможе забезпечити стабільність результатів роботи навчально-дослідних господарств в умовах воєнного часу.

Микола Грунтковський,
начальник відділу організаційної діяльності НДГ,
Боярської ЛДС та навчально-виробничої практики

 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook