Співробітники факультету тваринництва та водних біоресурсів прийняли участь в семінарі-практикумі «Технологічні особливості виробництва крафтових сирів»

5 квітня 2023, 15:57

     Від 20 до 24 березня 2023 року, в рамках швейцарсько-української програми "Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України", що впроваджує Дослідний інститут органічного сільського господарства (FIBL, Швейцарія) у партнерстві із SOFOSO AG (Швейцарія) на базі ВСП «Немішаєвський фаховий коледж НУБіП України» проходив семінар-практикум «Технологічні особливості виробництва крафтових сирів». Від факультету тваринництва та водних біоресурсів до групи учасників увійшли викладачі кафедри технологій виробництва молока та м’яса на чолі із завідувачем Анатолієм Угнівенком, доценти Тетяна Антонюк і Дмитро Носевич, завідувачка лабораторії Юлія Токар і старший лаборант Олександр Наталич. Кафедру технологій у птахівництві, свинарстві та вівчарстві представляла доцент Наталія Богданова. У завдання учасників семінару входило підвищити свій фаховий рівень та ознайомитись із сучасними тенденціями у переробці молочної сировини та контролі її якості для подальшого використання в навчальному процесі.

   Перший день проходив на базі ВСП «Немішаєвський фаховий коледж НУБіП України». Було проведено зустріч з кураторами програми. Представники «Анкар Україна» презентували новинки з обладнання і матеріалів, необхідних для одержання та контролю якості молочної сировини. Завдяки потужній лабораторній базі коледжу була можливість провести демонстрацію оцінювання якості та визначення хімічного складу молочної сировини, а також процес виготовлення сирів у навчальній сироварні. На закінчення дня учасникам запропонували продегустувати сири, виготовлені в умовах навчальної сироварні та обговорити події дня «за круглим столом».

     Другий і третій дні семінар проводили в Школі сироваріння Ірини Дем’янюк, в якій вивчали особливості крафтового виробництва. Власниця і керівник Школи, пані Ірина, розповіла історію сироваріння в Європі та особливості технології основних видів традиційних сирів. У подальшому учасники семінару власноруч виготовляли ряд різних сортів сиру, зокрема набіл, моцарелу, качоковалло, пекоріно, таледжіо та песто.

    На четвертий день семінару організовано екскурсію до ТОВ «Брусилівський маслозавод». Учасники мали змогу ознайомитись з технологічним процесом роботи підприємства від приймання та оцінювання якості молочної сировини, до отримання головок сиру і догляду за ними під час дозрівання, а також порівняти технології крафтового і промислового виробництва. Після екскурсії виробничими цехами, директор підприємства Микола Федорович Вознюк продемонстрував асортимент виробів ТОВ «Брусилівський маслозавод» і під час дегустації обговорив з учасниками семінару сучасні проблеми одержання якісної молочної сировини, технологічні особливості виробництва та питання підготовки кваліфікованих кадрів для молочної галузі.

     У заключний день семінару учасники відвідали демонстраційний центр одного з найбільших в Україні підприємств, яке спеціалізується на реалізації приладів, обладнання і матеріалів для лабораторних досліджень – ТОВ «Хімлаборреактив». Фахівці підприємства продемонстрували новітнє обладнання, яке використовують для досліджень у тваринництві, переробній та харчовій галузях, розповіли про нові тенденції на ринку. Учасники семінару спробували їх практичне використання. Особливий інтерес викликали прилади і тест-системи, які можна застосувати в навчальних лабораторіях, в умовах ферм та лабораторій з оцінювання якості молока.

 

    Учасники відмітили високий рівень проведення семінару-практикуму «Технологічні особливості виробництва крафтових сирів», зокрема актуальність висвітлених питань, пізнавальність та насиченість програми. Отримана новітня інформація буде використана для підвищення рівня професійної підготовки студентів та поліпшення матеріально-технічної бази навчальних лабораторій. Співробітники факультету тваринництва та водних біоресурсів висловлюють щиру подяку організаторам, зокрема директору ВСП «Немішаєвський фаховий коледж НУБіП України» Володимиру Іллічу Альохіну та заступнику директора з навчально-методичної роботи Олександру Петровичу Вергелесу за запрошення та можливість розвиватися та вдосконалювати свої навички.

Тетяна Антонюк,
доцент кафедри технологій виробництва молока та м’яса

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook