Що святкуємо в січні? Календар свят

6 січня 2022 року
     Січень – один з найсвятковіших місяців у році. Напевно стільки подій, як в січні, ми не відзначаємо більше ні в якому іншому місяці, не кажучи вже про їх значимість, особливо для людей віруючих.
 
1 січня - Новий рік.
     Спочатку Новий рік зустрічали в березні. Ви запитаєте: «Чому саме в березні?» А ось чому: в березні починалися польові роботи. А вже в 46 р. до н.е. Юлій Цезар захотів перенести святкування Нового Року на 1 січня. Юліанський календар, котрий був названий в його честь, поширився по всій Європі.
     Перші свідчення про традиції наряджати ялинку відносяться до початку XVII ст. Ялинку вперше почали вбирати в Ельзасі. Тільки уявіть собі, в 17 ст. вже святкували Новий Рік. Ялинку прикрашали трояндами, яблуками та печивом.
 
1 січня - Міжнародний день сім'ї. День Інтернет домена. Всесвітній день миру;
2 січня - День наукової фантастики;
3 січня - День народження соломинки для коктейлів. День пам'яті княгині Ольги;
4 січня - Міжнародний день Бройля. Всесвітній день гіпнозу;
5 січня - Міжнародний розвантажувальний день;
6 січня - Святвечір.
     У Святвечір, з першою зорею, родини збираються за столом, обов`язковим атрибутом якого є кутя та 12 обов’язково пісних страв. У цей день прийнято прощати ворогів, миритися і бажати всім тільки добра і щастя. Діти ходять по домівках з піснями-колядками, приносячи благу звістку про народження Спасителя. Українці вірять, що на святковий обід приходять померлі родичі, тому на ніч столи не прибираються, щоб і предки могли спробувати приготовані страви. Згідно з повір`ям, увічненим славним Гоголем, в ніч перед Різдвом з особливою силою пустує всяка нечисть, а щоб захиститися від неї на кути столу кладуть по зубчику часнику.
 
7 січня - Різдво Христове. Міжнародний день програмістів.
     7 січня настає Різдво і починаються святки – святковий тиждень, коли прийнято співати, водити хороводи, не можна братися за важку фізичну роботу. За різними прикметами в ці дні роблять прогнози про погоду і врожай, а молодь ворожить на майбутню долю.
11 січня - Всесвітній день релігії. Міжнародний день «Дякую»;
13 січня - Щедрий вечір.
     13 січня настає Щедрий вечір. Його також називають Маланки, Маланьї, Васильєв вечір, Овсінь, Щедрець, Товста кутя. У цей день церква шанує преподобну Малану Римлянку. У цей вечір господині готували на стіл ситні і багаті частування: ковбаси, свинину, вареники, холодець, млинці. Головною стравою на столі є щедра кутя.
 
14 січня - Старий Новий Рік.
     Дата Старого Нового року збігається з датою іменин Василя. З давніх-давен в цей день було прийнято не спати всю ніч і засівати зерном будинки сусідів і знайомих. Є прикмета, що першим в дім цього дня повинен зайти чоловік.
 
15 січня - День пам’яті святого Серафима Саровського;
16 січня - День пам’яті Кіборгів. Всесвітній день «The Beatles»;
17 січня - День дитячих винаходів;
19 січня - Хрещення Господнє;
     Богоявлення завершує низку релігійних січневих свят. Вважається, що освячена в цей день вода здатна вилікувати, зміцнити здоров`я і прогнати з дому нечисту силу. На річках і озерах вирубуються ополонки, над якими священики читають молитви. Потім кожен бажаючий може зануритися у воду, що символізує хрещення в Йордані Ісуса Христа.
20 січня - День АР Крим. День Мартіна Лютера Кінга. День поширення знань про пінгвінів;
21 січня - Міжнародний день обіймів. Омеляна зимового;
22 січня - День Соборності і свободи.
     Ополудні 22 січня 1919 р., рівно через рік після проголошення незалежності Української Народної Республіки, на Софійській площі у Києві було урочисто оголошено про її об'єднання із Західно-Українською Народною Республікою в єдину державу. І хоча повноцінного злиття тоді не сталося, ця подія стала знаковою в процесі утворення Української держави. А 21 січня 1990 р. Київ і Львів з`єднались «живим ланцюгом», у цій акції взяли участь сотні тисяч людей, які тримали в руках невизнані тоді жовто-сині прапори. Тоді ж пролунали перші гасла про єдність народу і незалежність України.
23 січня - День ручного письма (День почерку);
24 січня - Міжнародний день освіти. Всесвітній день сміху від живота. День зовнішньої розвідки України;
25 січня - Тетянин день (Великомучениці Тетяни Римської). Новий рік за китайським (місячним) календарем;
26 січня - День працівника контрольно-ревізійного управління. Міжнародний день митника;
27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту;
28 січня - День народження державного прапора.
     28 січня 1992 р. сесія Верховної Ради України прийняла Постанову «Про Державний прапор України». Ним став саме національний синьо-жовтий стяг. Указом Президента від 29 листопада 1999 р. затверджено Положення про офіційні символи глави держави, одним з яких є прапор (штандарт) Президента України.
28 січня - День відкриття Антарктиди. Міжнародний день захисту персональних даних;
29 січня - День пам'яті героїв Крут. День мобілізації проти загрози ядерної війни;
30 січня - День фахівця військово-соціального управління збройних сил.
 
 
Марія Поливач,
директор музею історії НУБіП України

    

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook