Відбулася науково-практична конференція присвячена Всесвітньому дню ґрунтів: «Родючість ґрунтів як основа ефективного землекористування»

13 грудня 2019 року

 

10-11 грудня 2019 року на кафедрі ґрунтознавства та охорони грунтів ім.проф. М.К. Шикули, агробіологічного факультету пройшла науково-практична конференція присвячена Всесвітньому дню ґрунтів: «Родючість ґрунтів як основа ефективного землекористування», ціллю якої є привернення уваги до охорони і раціонального використання ґрунтів нашої та інших країн світу та обмін досвідом.

Конференцію відкрив завідувач кафедри, доктор с.-г. наук, професор Анатолій Балаєв. Він привітав учасників конференції, гостей, наголосив, що резолюція Міжнародного союзу ґрунтознавчих наук була підтримана ФАО. Спільно з Таїландом ця організація виступила в ООН з ініціативою заснувати день, присвячений проблемі ґрунтових ресурсів Землі. У грудні 2013 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 5 грудня Всесвітнім днем ґрунтів. Саме цього дня у 1883 році В.В. Докучаєв захистив свою докторську дисертацію «Русский чернозем». Метою схвалення Всесвітнього дня ґрунту Радою ФАО є привернення уваги до важливості ґрунтів у якості одного з найважливіших компонентів продовольчої безпеки та здоров’я екосистем, а також життєво важливого джерела для благополуччя людей завдяки їхньому внеску в продовольчу, водну і енергетичну безпеку та скорочення масштабів втрати біорізноманіття та зміни клімату.

Декан агробіологічного факультету ОксанаТонха привітала учасників і наголосила на важливість проведення таких заходів.

До привітань долучилися  Ковалишина Ганна, Андрієнко Віталій, Шедей Лариса, Жужа Володими, Коломієць Сергій.

Першу доповідь представив завідувач кафедри ґрунтознавства та охорони ґрунтів ім. проф. М.К. Шикули, професор Балаєв Анатолій  на тему: "Родючість ґрунту, її види та відновлення за сучасних технологій вирощування культур". Доповідь присвячувалася родючості ґрунтів, її видам, способам відновлення.