Літній курс англійською мовою: Модель прийняття рішень Regiomax у фермерстві: збір даних, обробка та їх використання
Літній курс англійською мовою: Модель прийняття рішень Regiomax у фермерстві: збір даних, обробка та їх використання
20 червня 2019 року
Доцент кафедри економічної кібернетики Катерина Тужик була запрошення для читання лекцій для міжнародних студентів в кількості 22 чоловіки в рамках літнього англомовного курсу організованого факультетом сільського господарства, продовольства і навколишнього середовища Університету прикладних наук Вайенштефан-Тріздорф, Німеччина.
![](/sites/default/files/u196/foto_1.jpg)
Контент курсу присвячено ознайомленню з моделлю прийняття рішень Regiomax, збором, розрахунком та використанням даних управління господарством та описом регіональних ресурсів і основних аграрних тенденцій.
![](/sites/default/files/u196/foto_2.jpg)
Курс містив 2,5 ЕС (75 годин роботи студентів), в якому приймали участь студенти бакалаври з університетів Узбекистану, Киргизстану, Азербайджану, Сербії, Росії, Парагваю та Боснії -Герцеговини.
Даний курс адресований для іноземних студентів, які прагнуть продовжити кар'єру управлінця фермою. Метою є підготовка іноземних студентів, які можуть ефективно реагувати на проблеми та приймати управлінські рішення обґрунтовано.
![](/sites/default/files/u196/foto_3.jpg)
Протягом курсу були застосовані інтерактивні методи навчання, а саме: групові дискусії, case study, fish blows.
![](/sites/default/files/u196/foto_4-1.jpg)
В якості кінцевого результату курсу були представлені презентації групових проектів щодо розрахунків маржинального доходу в трьох різних фермерствах різних регіонів Баварії. Крім аналітичної частини, кожна група проводила дослідження регіональних економічних умов для розвитку ферми.
![](/sites/default/files/u196/foto_5.png)
Головною особливістю оцінювання групових проектів було те, що кожен студент оцінював іншу групу. Для цього було розроблено он-лайнові форми (форми Google) за 8 критеріями (включаючи два індивідуальні).
Отриманий досвід є важливим для запозичення методики навчання та можливості організації англомовного курсу в НУБіП.
Доцент кафедри економічної кібернетики
Катерина Тужик