Карповський Валентин Іванович

Доктор ветеринарних наук, професор, академік Національної академії наук вищої освіти України, лауреат премії ім. С. З. Ґжицького, заслужений науково-педагогічний працівник НУБіП України
Карповський Валентин Іванович

Тел.: (044) 527-83-44, 527-89-40

Електронна пошта: [email protected]

 

Валентин Іванович Карповський - відомий вчений з фізіології та патофізіології тварин. Народився 28 червня 1955 року в м. Бершадь Вінницької області. Після закінчення Гайсинського медичного училища та служби на Балтійському флоті вступив до Української сільськогосподарської академії, яку закінчив з відзнакою у 1982 році і отримав кваліфікацію лікаря ветеринарної медицина. Кандидатську дисертацію захистив 1994 р. на тему: "Патологія обміну речовин при хронічному отруєнні великої рогатої худоби нітратами і способи її профілактики" за спеціальностями 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин і 16.00.04 ветеринарна фармакологія з токсикологією, науковий керівник д.вет. н., професор, академік НААН України Хмельницький Г.О. Вчене звання доцента по кафедрі нормальної і патологічної фізіології присвоєне 1995 р. Докторську дисертацію захистив 2011 р. на тему: "Типи вищої нервової діяльності великої рогатої худоби та характер адаптаційних реакцій на дію зовнішніх подразників" за спеціальностями 16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин і 03.00.13 – фізіологія людини і тварин, науковий консультант д.вет. н., професор, чл.-кор. НААН України, академік АНВО України Мазуркевич А.Й. Вчене звання професора по кафедрі фізіології, патофізіології та імунології тварин присвоєне 2013 р. У 2012 році став лауреатом премії ім. С.З. Ґжицького та обраний академіком Національної академії наук вищої освіти України.
З 1982 р. по 1994 р. працював асистентом кафедри фармакології та патофізіології Українського державного аграрного університету. З 1995 року працював на посаді доцента кафедри нормальної і патологічної фізіології, і одночасно виконував обов’язки заступника декана факультету ветеринарної медицини. У жовтні 2001 року був обраний на посаду завідувача кафедри фізіології тварин, а з червня 2007 року завідувач кафедри фізіології, фізіології, патофізіології та імунології тварин Національного університету біоресурсів і природокористування України. В цей же період працював на посадах заступника декана а потім декана факультету якості та безпеки продукції АПК.
Є автором понад 300 наукових та навчально-методичних праць, зокрема 27 патентів на винаходи та корисні моделі, 12 монографій, 10 навчальних підручників та посібників з грифом Міністерства аграрної політики України та Міністерства освіти та науки України, підготовлені навчальні програми: Фізіологія сільськогосподарських тварин та Фізіологія тварин.
Він є членом Центральної ради Українського фізіологічного товариства ім. П.Г. Костюка, спеціалізованих вчених рад по захисту кандидатських та докторських дисертацій при Національному університеті біоресурсів і природокористування України та Львівському Національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Ґжицького, редакційних колегій ряду українських та закордонних наукових видань, а також членом Асоціації ветеринарних патологів України та головою Асоціації ветеринарних фізіологів.
Валентин Іванович є заслуженим науково-педагогічним працівником НУБіП України, він очолює відділення біології Національної академії наук вищої освіти України. Професор В.І Карповський - лауреат премії імені С.З. Ґжицького, відзначений Почесною грамотою за особливі заслуги перед Національним аграрним університетом, асоціацією спеціалістів ветеринарної медицини нагороджений відзнакою «За вагомий внесок в розвиток ветеринарної медицини дрібних домашніх тварин в Україні», нагороджений відзнакою Міністерства внутрішніх справ України «За співпрацю».

Напрям наукових досліджень – фізіологія та патологія вищої нервової діяльності й адаптації.

Orcid ID
Google Scholar
Researcher ID (Web of Science)
Scopus

 

 
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook