Заради таких моментів варто жити!

31 січня 2016 року
Ніжинський агротехнічний інститут

Кажуть, що історія повторюється, але деякі її події закарбовуються у вічній пам’яті народу, і самі собою формуються паралелі між минулим та сьогоденням. У довгій тисячолітній історії українського народу є багато героїчних сторінок. Ми линемо до них щораз своїми думками, розгортаємо сторінку за сторінкою, карту за картою і шукаємо в них нашу славу і нашу силу. Серед героїчних сторінок нашого недавнього минулого вибивається на перше місце одне коротке слово – «Крути». Воно світить на сторінках нашої історії кривавою зорею і відкриває новий розділ героїчних подвигів в ім’я свободи і незалежності. І хоч бій під Крутами не мав визначального воєнного значення, але для українського народу він став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України.

Майже століття відділяє нас від того часу, та події 29 січня 1918 року живуть в душі українського народу, ятрять його серце й спонукають їхати щороку до священного місця в день Скорботи. Не став виключенням і нинішній рік. До станції Крути приїхали не лише представники інституту, а й викладацькі та студентські колективи Стрийського коледжу Львівського національного аграрного університету на чолі з директором Василем Федоровичем Дмитришиним та Барського коледжу транспорту і будівництва Національного Транспортного університету на чолі з Йосипом Едуардовичем Кібітлевським.

Колективи наших навчальних закладів взяли участь у мітингові-реквіємі з нагоди 98 річниці подвигу Героїв Крут, доторкнулися до історії тих подій, відчули енергетику святого місця. Але найбільше вражень отримали студенти коледжів, які цього дня прийняли Клятву на вірність українському народові, пройшли урочистим маршем та вшанували пам'ять своїх однолітків.

Ми завжди будемо пам’ятати про героїв знаних і безіменних, минулих років і сьогодення. І скільки б не минуло років, кожне наступне покоління буде нести іскру пам’яті, запалену подвигами героїв, які захищають рідну землю.

Пам’ятати вічно будем
Хлопців – юних козаків!
І кривавого Майдану не забудем!
Не пробачимо війни й катів!
Боже – Отче всемогутній,
Захисти наш рідний край!
Хлопцям, що боронять Україну,
Мужність і сміливість дай!
Хай повернуться живими!
Встанемо ми із колін!
Буде вічно жити Україна
Й запанує мир!!!

 

Наталія Шевченко, ст. викладач кафедри соціально-гуманітрних дисциплін


Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook