Небесна Сотня – Герої Майдану – Герої війни
19 лютого в Центральній районній бібліотеці «Голосіївська» відбулася зустріч учасників гуртка «Медіакрок» із заступницею генерального директора з наукової роботи Музею Революції Гідності Катериною Романовою. Зустріч була присвячена Дню пам’яті Героїв небесної сотні, а спікером її був художник, один з героїв Майдану Дурмасенко Олег Леонідович. Він є засновником кількох громадських організацій, одна з них – «Славетні епохи України».
У цей день ми занурилися в минуле, пригадали події Майдану, подивилися фільм про Героїв Небесної Сотні.
Масові протести проти рішення влади не підписувати Угоду про асоціацію з ЄС призвели до Революції Гідності. Силовики розпочали штурм Майдану, використовуючи вогнепальну зброю. Снайпери розстрілювали беззбройних людей, внаслідок чого загинули понад 100 протестувальників, яких пізніше назвали Небесною Сотнею.
Довідалися більше про Майдан, з чого все починалося, яка бездіяльність відбувалася в столиці та на території всієї країни.
«Майдан – природня реакція демократичного суспільства», – зазначив Олег Дурмасенко.
Заступниця генерального директора з наукової роботи Музею Революції Гідності, Катерина Романова розповіла про наймолодшого Героя Небесної Сотні – Назарія Войтовича, хлопцю було всього лише 17 років. Найстаршому, Івану Наконечному, – 82 роки. Студенти дізналися про те, чим жили полеглі бійці, та вшанували їх памʼять хвилиною мовчання.
Ще один герой нашої сучасності, котрий віддав своє життя за нашу свободу, – син одного із доповідачів. Дурмасенко Олексій Олегович брав участь у Революції Гідності, захищав країну на сході, є одним з кіборгів Донецького аеропорту. Загинув у віці 25 років під час виконання бойового завдання. Його батько в знак памʼяті про сина зробив куточок з його речами, на які кожен може подивитися та вшанувати героя.
До слова, 19 лютого відзначається День герба України, вважаємо, це є символічним, адже українці завжди боролися не лише за свободу слова, а й за вільне використання державних символів.
Студенти нашої групи неймовірно вдячні за запрошення, за змогу дізнатися про події, яких не могли бачити, адже тоді були ще дітьми.
Такі лекції є надзвичайно важливими, адже вони допомагають розширювати кругозір та дізнаватися подробиці з історії Батьківщини.