ФОРУМ «КРЕАТИВНІСТЬ ТА МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я» У ПОЛІ ЗОРУ НПП КАФЕДРИ ГІДРОБІОЛОГІЇ ТА ІХТІОЛОГІЇ

20 грудня 2024 року

         В анонсі форуму «Креативність та ментальне здоров’я» наголошено, що креативність та творчість – це комплексні поняття, які включають у себе здатність до новаторства, уяву, розуміння проблеми з різних ракурсів та здатність до нестандартного мислення. Креативність сьогодні відноситься до soft skills і є однією із найбільш потрібних і актуальних навичок 21 століття.

18 грудня 2024 р. викладачі кафедри гідробіології та іхтіології факультету тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України взяли участь у роботі форуму «Креативність та ментальне здоров'я», організований за спільної ініціативи освітньої платформи «4PEOPLE», ГО «Агенція сталого розвитку та освітніх ініціатив», Всеукраїнської громадської організації «УАФІТ» і розрахований на представників освітнього середовища – наукових, педагогічних, науково-педагогічних працівників, керівників закладів освіти, науково-методичних установ, науковців, аспірантів, студентів і всіх, хто має бажання підвищити рівень емоційного інтелекту та психолого-фізіологічної стійкості. Для українців це надзвичайно важлива й актуальна тема, оскільки в умовах війни шаленими темпами зростає криза психічного здоров’я і близько 14 мільйонів українців мають психологічні труднощі й потребують психологічної підтримки.

Модератор форуму Олена Тимошенко – докторка економічних наук, професорка, засновниця освітньої платформи «4PEOPLE», співзасновниця ГО «Агенція сталого розвитку та освітніх ініціатив» у пленарній доповіді наголосила, що метою проведення форуму є розгляд основних практик підтримки ментального здоров’я через творчий підхід та креативні підходи, обговорення взаємозв’язку між креативністю та психічним благополуччям, обговорення корисних ресурсів та інструментів, направлених на зміцнення психологічної стійкості, формування навичок стабілізації ментального стану (арт-терапія, вплив культури на ментальне благополуччя, інструменти для розвитку креативності, взаємозв’язок психологічної безпеки на робочому місці та задоволеністю співробітників, квантова психологія).

Це надасть можливість привернути увагу до важливості використання творчих підходів для підтримки психічного благополуччя, формувати в Україні культуру креативного мислення, сприяти розвитку України як інноваційної креативної країни, допомогати суспільству впоратися з довготривалими наслідками психологічних травм,  встановити нормальне життя після воєнних переживань.

Спікери форуму Галина Коломоєць – кандидат педагогічних наук, заступниця директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» МОН України поділилася практиками стабілізації психологічного стану та психолого-фізіологічними компетентностями освітян в умовах сьогодення. Також провела декілька вправ та активного обговорення з учасниками форуму.

Цікавими і практичними стали доповіді спікерів:

Світлана Сокуренко (експертка Конфедерації роботодавців України з питань охорони праці, керівниця групи законодавчих ініціатив Європейського співтовариства з охорони праці (ESOSH)

Олени Чайковської, Іллі Бачуріна (соціальний та організаційний психолог, голова громадської організації Product It Foundation for Education), Алли Сенчило (засновниці курсів підвищення кваліфікації «Освіта нового світу», викладач УДУ імені Михайла Драгоманова), Анни Фесенко (психологиня, психолог року – 2021 за версією МБК), Наталії Бовтрук (комунікаційна експертка сфери освіти, науки та інновацій, письменниця). Доповіді шанованих спікерів у доступній формі розкрили питання підтримки ментального здоров'я українців, зокрема, через:

·                основні практики розвитку креативності та підвищення рівня емоційного інтелекту;

·                зв'язок між психологічною безпекою та інноваціями, продуктивністю та задоволеністю співробітників;

·                практичні рекомендації для створення психологічно безпечного середовища;

·                креативність як ресурс ментального здоров’я та детермінанта психологічної безпеки особистості;

·                роль культури та її вплив та ментальне здоров’я;

·                збереження культурної спадщини – збереження нації – збереження себе;

·                ефективні інструменти психологічної самодопомоги для профілактики вигорання;

·                психологія воєнного часу, стрес-менеджмент в умовах високого навантаження. Як зрозуміти себе та допомогти іншим? Як виміряти рівень стресу?

·                про соціальний проект «Невидимі сторінки» – популяризація читання шрифтом Брайля;

·                основні арт-терапевтичні практики покращення ментального здоров’я та розвитку креативності;

·                основні інструменти управління власними емоціями: квантова психологія та природа емоцій.

 

Викладачі кафедри гідробіології та іхтіології факультету тваринництва та водних біоресурсів НУБіП України щиро вдячні організаторам форуму «Креативність та ментальне здоров’я», модератору – Олені Тимошенко, шановним спікерам за ваше піклування про ментальне здоров'я українців.

Низький уклін нашим захисникам і захисницям за можливість жити, навчати і вчитися. Разом до перемоги!!!

 

 

Меланія ХИЖНЯК,

доцент кафедри гідробіології та іхтіології,

Олексій ПОЛІЩУК,

асистент кафедри гідробіології та іхтіології

 

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook