Міжнародна конференція «Дерева – багатофункціональний елемент екосистем» в рамках проєкту EU Green
У рамках проєкту EU Green делегація Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) у складі проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної діяльності Олександра Лабенко, директора ННІ лісового і садово-паркового господарства Романа Василишина, доцент кафедри надійності техніки Валентини Мельник, провідного наукового співробітника відділу науково-технічної інформації НДЧ Вікторії Мельник та асистента кафедри адміністративного менеджменту та зовнішньоекономічної діяльності, провідного фахівця відділу міжнародних зв’язків Оксани Ярмошенко взяла участь в урочистій інавгурації Варшавського університету наук про життя 2024/2025 навчального року. Захід відбувся за участі керівництва та почесних гостей, що ще раз підкреслює важливість співпраці між нашими університетами.
Наступного дня після інавгурації, упродовж наступних двох днів, делегація НУБіП України взяла участь у Міжнародній конференції «Дерева – багатофункціональний елемент екосистем».
Основна увага учасників конференції була зосереджена на проблемах зміни клімату, в тому числі на концепції екологічного та вуглецевого сліду й важливості його вимірювання. Зміна клімату є значною та грізною глобальною перешкодою. Участь у програмі EU Green дає змогу науковцям НУБіП України долучитись до всесвітніх зусиль, спрямованих на мінімізацію несприятливих кліматичних змін. Розуміння наслідків наших дій для навколишнього середовища через якісну оцінку екологічного сліду стає вирішальним компонентом впровадження ефективних заходів для сталого розвитку.
Директор навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України Роман Василишин і старший викладач кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Євгеній Хань представили на конференції доповідь на тему «Екосистемна роль дерев у лісовому та міському середовищі України». Вони ознайомили учасників конференції з сучасним станом лісів України, значенням дерев для формування продуктивних екологічно стійких лісових насаджень, які продукують численні екосистемні послуги. Також було відмічено важливу роль дерев у підтримці екологічної рівноваги міського середовища й функціонування урбоекосистем для забезпечення комфортного життя людей у межах мегаполісів із значним антропогенним навантаженням.
У середу 2 жовтня, разом з іншими учасниками заходу Green Campus, представники НУБіП України долучитися до створення унікального мікролісу за методом японського проф. Акіри Міявакі. Ідея створення таких об'єктів полягає у формуванні лісового середовища на невеликих ділянках посеред міської забудови. Вони слугують джерелом продукування екосистемних послуг, збереження біорізноманіття, покращення емоційного і психологічного здоров'я та загалом підвищення якості життя у густонаселених містах. Ця ініціатива у межах Green Campus дозволила залучити міжнародну наукову спільноту для здійснення маленького кроку на шляху вирішення глобальних екологічних проблем та концентрації нашої спільної роботи задля впровадження принципів сталого розвитку.
Усі ці події стали можливими завдяки нашому спільному проєкту “UNIgreen UA 2.0 Green Campus”, який сприяє розвитку екологічної освіти та міжнародної співпраці у сфері природокористування.
директор ННІ лісового і садово-паркового господарства Роман Василишин
провідний науковий співробітник відділу науково-технічної інформації НДЧ Вікторія Мельник
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків Оксана Ярмошенко