Ph.D. Чергове засідання науково-методичної ради гарантів НУБіП України

6 лютого 2024 року
  Під головуванням проректора з науково-педагогічної роботи та розвитку Сергія Миколайовича Кваші 05 лютого відбулося чергове засідання науково-методичної ради, котре стало платформою для глибокого обговорення поточного стану та ключових аспектів удосконалення освітньо-наукового процесу підготовки здобувачів ступеня доктора філософії.

  Першочергово, Сергій Миколайович привітав оновлений склад ради гарантів освітньо-наукових програм із початком навчального семестру студентів та нагадав про наближення початку навчання аспірантів 1 року навчання з 19 лютого щодо викладання фахових та вибіркових дисциплін. Також, голова науково-методичної ради гарантів наголосив про особливості вступної кампанії згідно проєкту Порядку прийому на навчання здобувачів вищої освіти у поточному 2024 році. Значну увагу учасників було приділено змінам у частині необхідності складання майбутніми вступниками до аспірантури ЄВІ з іноземної мови, як допуску до вступних випробувань.
  Згідно порядку денного, до обговорення також долучився завідувач відділу аспірантури Віталій Вакуленко щодо пропозицій до рейтингового оцінювання діяльності наукових керівників аспірантів та гарантів ОНП, внесення змін у Положення про планування та облік роботи науково-педагогічних працівників НУБіП України у 2024 році. Разом з тим, Віталій Леонідович звернув увагу учасників наради на організації якісного освітнього процесу аспірантів у поточному семестрі, а також проходження педагогічної (асистентської) практики аспірантами 3-го року навчання.
  Разом із гарантами ОНП завідувач відділу аспірантури обговорив готовність до завантаження відомостей самооцінювання восьми ОНП Ph.D. впродовж лютого-травня 2024 року згідно затвердженого графіка Нацагентства. Обговорення та оновлення освітньо-наукових програм та навчальних планів підготовки здобувачів ступеня доктора філософії на 2024-2025 навчальний рік – пріоритет для гарантів та проектних груп впродовж березня місяця.
 
 
  Під час засідання заступниця завідувача відділу аспірантури Надія Міняйло доповіла щодо стану проходження аспірантами 1 року навчання Процедури захисту теми та методики дисертаційного дослідження (відповідно до наказу від 05.01.2024 р № 11). Також Надія Віталіївна наголосила на наявності академічної заборгованості аспірантів 1 року та готовності факультетів до проведення атестації аспірантів та здобувачів 1, 2, 3-го років навчання у період із 12 до 29 лютого 2024 р.
 
  Наприкінці засідання провідний фахівець відділу аспірантури Тимофій Корнійчук закцентував увагу гарантів та всіх присутніх на організації та проходженні освітньої складової іноземними аспірантами, їх взаємодії зі своїми науковими керівниками. Для об’єктивного розуміння поточного стану комунікації попередньо відділом аспірантури було проведено анкетування наукових керівників.
  Слід відзначити, що засідання науково-методичної ради гарантів відіграє важливу роль в обговоренні та визначенні стратегічних напрямів удосконалення процесу навчання здобувачів аспірантури, адже кожен гарант має можливість поділитись власними знаннями та навичками задля спільного успіху університету. Важливість підготовки аспірантів визначається не лише їхньою власною науковою кар'єрою, а й вкладом, який вони роблять у загальний розвиток науки. Це інвестиція у майбутнє, яка формує інтелектуальний потенціал для вирішення викликів сучасності в умовах воєнного стану. Дякуємо усім, хто прийняв участь в обговоренні!
  Крокуємо до перемоги разом!
 
Марія Черкас,
провідна фахівчиня відділу аспірантури
 
Владислава Сільченко,
фахівчиня відділу аспірантури

    

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook