Розвиваємо фаховий діалог із земельних питань: семінар двосторонніх проєктів Федерального міністерства сільського господарства Німеччини

11 грудня 2023 року
  4-7 грудня 2023 року у Кракові (Польща) відбувся семінар двосторонніх проєктів Федерального міністерства сільського господарства Німеччини, що зібрав представників ключових партнерських організацій з України, а також відомих секторальних експертів. Метою заходу був аналіз роботи двосторонніх проєктів після повномасштабного вторгнення, а також оцінка перспектив та очікувань на майбутні періоди.
  В рамках семінару, результати роботи представили проєкти Німецько-український агрополітичний діалог (APD UKR), Фаховий діалог із земельних питань (FDB UKR), Німецький продовольчий міст (GFB UKR), Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства (COA), Сприяння розвитку професійної освіти в аграрних коледжах України (FABU), а також Німецько-український фаховий діалог із сталого розвитку сектору плодоовочівництва (DUALOG).
 
  Учасники двосторонніх проєктів співробітництва намагалися проаналізувати, яким чином вони можуть сприяти аграрному розвитку України, її відбудові та європейській інтеграції. В рамках окремих робочих груп були напрацьовані пропозиції щодо заходів із мінімізації впливу війни на сільське господарство та землі, розвитку сільськогосподарського дорадництва і освіти, консультування щодо аграрної політики та європейської інтеграції. Важливим напрямом було досягнення синергії між різними проєктами Федерального міністерства сільського господарства Німеччини.
  На запрошення підкомпоненту Фаховий діалог із земельних питань проекту APD, участь у семінарі взяв завідувач кафедри землевпорядного проектування НУБіП України, професор Андрій Мартин. У своїх виступах, він підкреслив важливість підтримки вищої землевпорядної освіти в Україні та доповів про поточні результати співпраці, що досягнуті на факультеті землевпорядкування НУБіП України. Зокрема, завдяки підтримці німецьких партнерів для майбутніх землевпорядників проведено 15 гостьових лекцій від відомих експертів із різних країн ЄС щодо адаптації земельних відносин до вимог законодавства ЄС, підготовлено україномовний навчальний посібник із консолідації земель, організовано навчальну поїздку українських студенток до Німеччини тощо. Продовжується плідне наукове співробітництво щодо аналізу обігу земель в Україні із Інститутом розвитку сільського господарства в країнах з перехідною економікою імені Лейбніца (IAMO).
 
  Проведений семінар має закласти надійні підвалини для продовження двостороннього німецько-українського партнерства у аграрній сфері та підтримки українського сільського господарства у складні часи протистояння російській агресії. Учасники семінару відзначали, що набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС потребуватиме також значних зусиль у приведенні економічних та організаційно-правових засад функціонування сільського господарства до вимог правової системи ЄС та Спільної сільськогосподарської політики ЄС.
 
Людмила Гунько,

доцентка кафедри землевпорядного проектування 

Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook