Студентська наука – 2023 в Ніжинському фаховому коледжі НУБіП України

28 травня 2023 року
  Вже традиційно навесні Ніжинський фаховий коледж НУБіП України проводить Тиждень студентської науки, метою якого є залучення здобувачів освіти до наукової роботи, участі в наукових гуртках, адже робота на студентській науковій ниві в значній мірі допомагає формувати сучасного, компетентного, висококваліфікованого та креативного фахівця на ринку праці.
  Основними завданнями студентської наукової діяльності в коледжі є виявлення та розвиток обдарованих студентів, сприяння реалізації їх здібностей; стимулювання творчого самовдосконалення; популяризація досягнень науки, техніки та інноваційних технологій; ознайомлення з методами та видами наукової роботи, залучення науковців, виробничників, науково-педагогічних працівників до роботи з обдарованою молоддю.
  Студентські наукові гуртки є однією з форм наукової діяльності студентів, спрямованої на розширення їх наукового потенціалу й формування навичок науково-дослідницької діяльності.
  Цього року Тиждень студентської науки – 2023, присвячений 125 річниці Національного університету біоресурсів і природокористування України та Дню науки в Україні, проходив у період з 09 по 18 травня і був насичений заходами:
  • ІХ міжвузівська студентська навчально-дослідницька конференція «Герої моєї родини»;
  • всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Студентська освіта та наука в контексті глобальної трансформації суспільства»;
  • фізико-хімічне шоу;
  • звіти роботи студентських наукових гуртків за 2022-2023 навчальний рік;
  • участь у ХІІ Фестивалі студентської науки – 2023 в НУБіП України.
  Тематикою ІХ міжвузівської студентської навчально-дослідницької конференції «Герої моєї родини» стали дослідження студентів власних родинних історій, пов’язаних з Другою світовою та російсько-українською війнами, голодоморами та концтаборами, іншими подіями. Близько тридцяти учасників представили розповіді про рідних або знайомих, факти життя яких були підтверджені фотокопіями документів, нагород, фотокарток, розшуканих у сімейних архівах або за допомогою інтернет-ресурсів.
  Програма всеукраїнської студентської науково-практичної конференції «Студентська освіта та наука в контексті глобальної трансформації суспільства» налічувала понад 78 наукових доповідей від представників дев’яти закладів вищої та фахової передвищої освіти семи регіонів України. З точки зору змісту, конференція відрізнялася виключно широким колом питань і достатньо професійним рівнем її учасників. Усі присутні ділилися результатами власних досліджень та переймали досвід інших учасників.
  Під час фізико-хімічного шоу команди юних фізиків та хіміків демонстрували можливості фізики та хімії, прості та зовсім не прості експерименти: зміна кольорів різними способами, отримання вогню та електроенергії, фокуси факірів, можливості рідкого азоту та багато іншого. Все це супроводжувалось цікавими історіями, поясненнями та жартами, а головне – вражаючими фізичними та хімічними дослідами.
  Доповіді, представлені старостами студентських гуртків в ході звітів роботи студентських наукових гуртків за 2022-2023 навчальний рік, були цікавими, змістовними, побудованими лише на власних розробках та дослідженнях. Безперечно, вражає натхнення й завзятість викладачів і студентів, які презентуючи свої напрацювання в цьому році, уже мають безліч цікавих ідей та планів на майбутнє.
  Варто зазначити, що наукові гуртки постійно розвиваються, урізноманітнюють види своєї діяльності, застосовують інноваційні технології та сучасні методи пізнання для того, щоб якнайкраще розкрити свій потенціал та представити на високому рівні результати своєї діяльності, приймають участь у науково-практичних конференціях, конкурсах і олімпіадах, що значно підвищує їх фаховий рівень.
  18 травня відбулося фінальне засідання – підведення підсумків ХІІ Фестивалю студентської науки – 2023 в НУБіП України та визначення кращих студентських наукових гуртків університету. Учасниками засідання стали представники 26 кращих студентських наукових гуртків факультетів та ННІ університету, а також відокремлених структурних підрозділів, загалом 179 учасників.
  Вітаючи учасників Фестивалю, ректор університету Станіслав Ніколаєнко відзначив, що в університеті при кафедрах студенти займаються науковою діяльністю у 249 студентських наукових гуртках.
  Наш коледж у Фестивалі в цьому році представляла староста студентського наукового екологічного гуртка «Життя в стилі ЕКО», студентка третього курсу спеціальності «Облік і оподаткування», Яна Лозицька (науковий керівник гуртка Ірина Савченко).
  Староста гуртка представила до уваги всіх присутніх змістовну, цікаву та грунтовну доповідь щодо діяльності гуртка за 2022-2023 навчальний рік. Зроблено багато: досліджували та реалізовували проєкти, перемагали в конкурсах, брали участь в екологічних акціях, займалися творчістю, волонтерили… Тому не випадково презентація роботи гуртка отримала схвальний відгук представників комісії Університету. За участь у ХІІ «Фестивалі студентської науки – 2023» студентський науковий екологічний гурток «Життя в стилі ЕКО» отримав ІІ місце.

  Дякуємо членам студентських наукових гуртків та їх науковим керівникам за наполегливість та професіоналізм, сприяння розвитку науки й зацікавленості дослідницькою діяльністю. Бажаємо всім учасникам Тижня студентської науки – 2023 подальших успіхів та натхнення для досягнення нових наукових вершин!

 
Тетяна Шеїн,

заступник директора з навчально-виховної роботи 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook