ДОТРИМАННЯ АКАДЕМІЧНОЇ ДОБРОЧЕСНОСТІ

28 квітня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

27 квітня кафедрою агроінженерії було проведено семінар для здобувачів вищої освіти (студентів 3-х та 4-х курсів спеціальності «Агроінженерія») на тему «Дотримання академічної доброчесності».

Завідувач кафедри агроінженерії Микола Ікальчик проінформував студентів, що пункт 8 частини другої статті 16 Закону України «Про вищу освіту» передбачає забезпечення дотримання академічної доброчесності працівниками закладів вищої освіти та здобувачами вищої освіти, у тому числі створення і забезпечення функціонування ефективної системи запобігання та виявлення академічного плагіату.

Він наголосив, що порушення академічної доброчесності є неприпустимим. Це стосується написання студентами магістерських робіт, дипломних проєктів, курсових проєктів, рефератів, статей на конференції.

Дотримання академічної доброчесності передбачає посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей. Допустимий максимальний збіг за однією кваліфікаційною роботою (магістерська робота, дипломний проєкт) для технічних спеціальностей не повинен перевищувати 40 %. У разі виявлення вищого відсотку робота до захисту не допускається та повертається студенту на доопрацювання, а потім повторної перевірки.

Протягом семінару студенти задавали питання та отримували обґрунтовані відповіді.

В заключному слові Микола Ікальчик побажав студентам плідної праці без порушення академічної доброчесності.

Микола Ікальчик,
завідувач кафедри агроінженерії
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook