Студенти ННІ лісового і садово-паркового господарства взяли участь у спеціальних лісівничих заходах з формування стійких до пожеж та змін клімату насаджень

25 квітня 2023 року
  Студенти ННІ лісового і садово-паркового господарства взяли участь у навчально-практичному семінарі "Лісівничі заходи підвищення стійкості лісів до змін клімату та пожеж" який приурочено до міжнародного Дня Землі.

  В межах заходу було організовано поїздку в лісовий масив ВП НУБіП України "Боярська ЛДС", де студентам було представлено мету заходу, особливості та характеристику лісорослинних умов, сучасні підходи в лісівництві. Студенти самі спробували себе у переформуванні чистих сосняків. Введення листяних видів під пологом розрідженого соснового насадження здійснювалося шляхом висаджування сіянців у підготовлений грунт, а також висівом жолудів дуба.

  В умовах змін клімату та з переходом на європейські підходи ведення лісового господарства, все більшого значення набувають лісівничі заходи з формування різновікових, мішаних насаджень, які характеризуються більшою стійкістю до несприятливих погодних та кліматичних умов, пожеж, шкідників та хвороб. Такі насадження є передумовою застосування несуцільних способів рубок головного користування, що дозволяє постійно зберігати лісове середовище.

  Студенти спеціальності "Лісове господарство" радо доєднуються до подібних заходів. Завдяки унікальній базі ВП НУБіП України "Боярська ЛДС" студенти ННІ лісового і садово-паркового господарства мають змогу не лише брати участь у подібних заходах, а й систематично проходити практичні навчання з різних напрямків лісівничої освіти.

Олександр СОШЕНСЬКИЙ,
доцент кафедри лісівництва

Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook