Студенти спеціальності «Міжнародні відносини» долучилися до Міжуніверситетського україно-турецького віртуального мосту

1 квітня 2023 року

31 березня відбувся Міжуніверситетський україно-турецький віртуальний міст «Туреччина, Україна й регіон Чорного моря: минуле в політиці сучасності». 3- тій курс спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні науки та регіональні студії» завітав на цей захід та поділився своїми враженнями.
Директор Київської школи дипломатичних мистецтв Дмитро Іщенко розпочав зустріч з привітання та наголосив, що темою нашого обговорення буде важливість Туреччини, України та регіону Чорного моря у міжнародному просторі та наскільки це є важливим ключем у розвитку економіки та політики в цілому.
Спочатку хочу зазначити чому ця тема взагалі актуальна. Туреччина, Україна та регіон Чорного моря є важливими геополітичними акторами з багатою історією взаємодії та впливом на сучасну політику регіону. Щоб зрозуміти це треба заглибитись в минуле, бо саме з минулого пішли витоки, які сформували трактування про те, що Туреччина, Україна та регіон Чорного моря стали досить важливими гравцями на міжнародній арені.

Представники турецької сторони розповіли, що упродовж історії, регіон Чорного моря був перехрестям культур, релігій, торгівлі та воєн. У пізньому середньовіччі та ранньому Новому часі, регіон став частинами Османської та Російської імперій, що сформувало глибокі культурні, етнічні та релігійні розділи в регіоні. У ХХ столітті, регіон Чорного моря став місцем суперництва між Радянським Союзом та Західними державами. Під час Другої світової війни, регіон став стратегічним місцем зіткнення між Німеччиною та Радянським Союзом. Тому судячи з минулого ми формуємо таку сучасність, що у 2014 році, Російська Федерація анексувала Крим, що призвело до кризи в українсько-російських відносинах та змусило деякі країни світу запровадити санкції проти росії. Крім того, конфлікт на сході України між українськими силами та проросійськими сепаратистами продовжується до цього часу. У той же час, Туреччина зміцнила свої позиції в регіоні, зокрема, вона проводила політику «східного відкриття», спрямовану на поглиблення відносин зі Сходом, зокрема з росією та Україною.

Українські студенти наголосили, що сьогодні Туреччина, Україна та регіон Чорного моря продовжують відігравати важливу роль у геополітиці та міжнародних відносинах. Туреччина зберігає свою роль головного актора в регіоні, зокрема через свої відносини з Росією та Україною.
Зокрема, обидві країни є важливими партнерами для Європейського Союзу та НАТО. Україна та Туреччина підтримують економічні та політичні відносини з країнами ЄС та розвивають торгівельні відносини з країнами Північного Причорномор'я.
Також важливо зазначити, що політика Туреччини, України та регіону Чорного моря є складною і багатогранною, але вони продовжують впливати на геополітичну ситуацію в світі та в регіоні.
Хотілось би зазначити, що на даному обговорені ми зачепили таку проблематику як вплив російської пропаганди на території Туреччини та взагалі на міжнародному рівні.

Російська пропаганда має значний вплив на деякі частини суспільства в Туреччині, зокрема на тих, хто має російське походження або має російську культурну спадщину. Російська мова є однією з 11 офіційних мов у Криму, що стало однією з причин анексії Росією півострова в 2014 році. Це створило підвалину для російської пропаганди в Туреччині, де є спільноти кримських татар, які мають проблеми з правами людини в окупованому Криму.
Російська пропаганда у Туреччині зосереджена на підбурюванні антизахідних настроїв та дискредитації Заходу. Вона намагається створити образ Заходу як агресора, який хоче ослабити Туреччину та підкорювати її. Російські ЗМІ часто поширюють фейкову інформацію про Туреччину, що може призвести до нарощування націоналістичних настроїв в турецькому суспільстві та посилення антизахідних настроїв. Однак, Туреччина має розвинену медіа-індустрію та активну громадянську суспільність, що дозволяє зберігати певний ступінь незалежності від російської пропаганди. Також влада Туреччини активно протидіє російській пропаганді та намагається зміцнити свої відносини з Заходом.
Щодо російської пропаганди на міжнародній арені, то це є досить складним питанням, яке впливає на дипломатичні відносини та імідж країни у світі. Росія використовує різні засоби пропаганди, такі як державні медіа, соціальні мережі та інші інформаційні канали, щоб вплинути на світову думку та змінити сприйняття своєї політики.
Професор Сергат Гювенч розповідав, що один з основних напрямків російської пропаганди на міжнародній арені - це дискредитація Заходу та наголос на тому, що Росія є захисником прав та інтересів національних меншин, країн, які стикаються зі збройними конфліктами та політичною нестабільністю. Російська пропаганда намагається довести, що західні країни порушують міжнародне право та намагаються нав’язати свої цінності  іншим націям, що може призвести до загострення конфліктів та розбрату між країнами.

Поміж цим на конференції у нас був дискурс щодо важливості регіону Чорного моря для Туреччини.
Економічно, Чорне море є важливим шляхом транспортування нафти та газу з Каспійського регіону до Європи. Туреччина є ключовою транзитною країною, через яку проходять газопроводи та нафтопроводи, що з'єднують Каспійський регіон з Європою.
Політично Туреччина має великий інтерес у регіоні через те, що декілька країн Чорноморського регіону є її сусідами, а саме: Росія, Україна, Грузія, Болгарія та Румунія. Туреччина веде активну зовнішню політику у регіоні, співпрацює з країнами-членами Чорноморського економічного співробітництва та іншими країнами регіону в рамках різноманітних проектів та ініціатив.
Стратегічно Туреччина має деякі суперечки з Росією щодо сфери впливу у Чорноморському регіоні, зокрема на південному узбережжі Криму та українському регіоні Донбасу. Також Туреччина має інтерес у зміцненні своєї присутності в Чорноморському регіоні, зокрема, через збільшення своєї флотилії та розвиток своїх портів в регіоні.
В загальному, ми мали змогу почути, переконатися та усвідомити для себе чому ці країни стали такими важливими для світу та світової економіки. Від цієї конференції в мене склалося тільки позитивне враження, бо виступаючі торкнулися дуже важливої тематики і мене це дійсно вразило, а головне я отримала нові знання, які стануть у нагоді у моїй дипломатичній кар’єрі.

 

 

 

Марія Основенко
студентка групи МВ-20003б

 

Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook