21 ЛЮТОГО - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

21 лютого 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут
Народ творить мову, але мова, у свою чергу, формує націю.
З допомогою своєї мови мусимо стати сильними!
А. Погрібний

Міжнародний день рідної мови (International Mother Language Day) – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Міжнародний день рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО 17 листопада 1999 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.

В Україні свято почало писати свою історію з 2002 р. Цього року це свято є особливим для усіх нас, воно дає замислитись над тим, як важливо цінувати й любити рідну мову… Адже нині, у цей складний час – час боротьби з підступним російським загарбником – ми, українці, об’єднуємося у справі збереження своїх цінностей: нашої національної ідентичності, нашої мови.

Проблема відстоювання прав рідної мови для українців на власній землі нараховує вже кілька століть. Від часів постійних імперських утисків, а також боротьби за українське слово невмирущих класиків – І. Котляревського, Т. Шевченка, І.Франка, Лесі Українки, І. Нечуя-Левицького, М. Коцюбинського – й до сьогодення, коли українська є кодовою зброєю проти окупантів, боротьба за рідну мову, територіальну й духовну цілісність не припиняється.

Усі ми сьогодні, як ніколи раніше, розуміємо, що наша мова – мова великого народу – показник волі, незламності і сили духу. Це не просто мова спілкування, це національний код, ми чітко ідентифікуємо себе не тільки всередині країни, але й поза її межами. Більше того, українською мовою сьогодні заговорили світові політики й громадські діячі, підтримуючи український народ у боротьбі за суверенітет.

Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови! Віри в добро, у власні сили, здобутків і перемог в ім’я України! Пам'ятаймо, наше слово – наша сила!

Наталія Леміш, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook