З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ

20 лютого 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

20 лютого – День Героїв Небесної Сотні. Це пам’ятна дата, встановлена Указом Президента України від 11 лютого 2015 року з метою увічнення пам’яті Героїв, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє держави.

Гідність людини є однією з найважливіших особистісних цінностей, закріплених у багатьох правових актах, в тому числі міжнародних. У Конституції України (стаття 3) гідність людини, як і її життя, здоров'я, честь, недоторканність і безпека, визнаються в нашій державі найвищою соціальною цінністю. Почуття гідності та честі, право на самовизначення є головними цінностями українців. Ці риси об’єднують наших героїв – борців за свободу та незалежність України різних часів: Української революції 1917–1921 років, Холодного Яру і повстанців 1920–1930-х, Української повстанської армії, учасників дисидентського руху, Революції на граніті, Помаранчевої революції, Революції Гідності.

Героїчні й водночас трагічні сторінки минулого нашої історії не мають права на забуття. Саме цього дня студенти-першокурсники НАТІ на виховному заході «З Україною в серці» аналізували події 2014 року, згадували національних героїв. Євромайдан увійшов в історію України як символ і взірець жертовності, патріотизму та героїзму. Він вкотре підтвердив те, що у найкритичніші та найважливіші періоди нашої історії знайдуться герої, ладні пожертвувати власним життям заради майбутнього України як незалежної демократичної держави.

Революція Гідності й сучасна відсіч російському агресорові засвідчила: українці не просто обрали шлях до Європи, а й готові за нього боротися, відстоюючи власні права та свободи. У світі Україну почали сприймати як державу з власною самобутністю, історією та гідністю, здатну захистити суверенітет.

Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави, рідного краю. Нині, даючи достойну відсіч російському агресорові, українці стверджують загальнолюдські цінності, постають уособленням людської, громадянської, національної відваги та самовідданості. Сподіваємося, що подвиги Героїв Небесної Сотні, нинішніх захисників України зберігатимуться не тільки у щорічних пам’ятних заходах, а будуть живими, спонукати українців до активних дій та усвідомлення, що майбутнє Батьківщини залежить від вибору кожного із нас.

Віктор Литовченко, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін
Регіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015Захисти дисертацій

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook