Пам'ятаємо, цінуємо, перемагаємо!

27 січня 2023 року
Ніжинський агротехнічний інститут

Крути – одна з найбільш  трагічних і водночас легендарних сторінок в історії визвольних змагань 1917-1921 років. 29 січня виповнюється 105 років  від дня бою під Крутами між українськими військовими курсантами та військами червоної армії під командуванням капітана Муравйова.

Бій відбувся 29 січня 1918 року між Ніжином і Бахмачем на Чернігівщині, за 130 кілометрів на північний схід від Києва під час наступу на Київ військ більшовицької Росії. Цей бій набув особливого значення у свідомості багатьох завдяки героїзму української молоді. Близько 400 майже неозброєних київських гімназистів, студентів, курсантів, юнкерів стали на шляху чотирьохтисячного більшовицького війська. Ціною своїх молодих життів патріоти України стримали та знекровили ворога.

На загальнодержавному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами».

 У 2006 році на залізничній станції Крути відкрили Меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут», розташований біля села Пам’ятне Крутівської громади Ніжинського району. З 2010 року музей – філія Національного військово-історичного музею України.

Вага цієї маленької перемоги в історії нашої боротьби за свободу важлива як ніколи раніше, події того часу нині стають для нас ще ближчими та зрозумілішими… Адже сьогодні, у час війни з російськими загарбниками, подвиг молодих героїв, як і 105 років тому, є зразком мужності й жертовності задля миру на рідній землі, спокою в домівках та достойного майбутнього наших дітей. Героїзм наших захисників доводить усьому світу нашу готовність відстоювати незалежність своєї держави.

Слава Україні!

Героям слава!

Наталія Леміш, доцент кафедри
соціально-гуманітарних дисциплін
Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook