Лісівничі заходи можуть допомогти знизити загрозу від лісових пожеж для села Косачівка

11 грудня 2022 року
с. Косачівка

 Співробітники кафедри лісівництва ННІ лісового та садово-паркового господарства НУБіП України – професор Сергій Зібцев та доцент Василь Гуменюк прийняли участь у виробничій нараді щодо проведення протипожежних лісівничих заходів у соснових лісах біля села Косачівка, Чернігівської області.

Професор Сергій Зібцев пояснює концепцію захисту населеного пункту від лісових пожеж
шляхом застосування лісівничо-пірологічних підходів
 

У серпні 2008 року великою пожежею було знищено біля 3 тис. га лісів, а пожежа впритул підійшла до села. Зараз на місті згарища створені лісові культури сосни, які становлять надзвичайну загрозу у випадку повторення такої пожежі. Викладачами кафедри лісівництва запропоновано провести протипожежні лісівничі заходи у деревостанах, що розташовані в межах 500 м від села для унеможливлення підходу верхової пожежі до населеного пункту. Такий захід вперше буде проведений в Україні і має експериментальний характер.

Студентка Ірина Зібцева та доцент Василь Гуменюк здійснюють відбір кернів
на ділянці соснового лісу з метою точного визначення віку насадження


У нараді прийняли участь представники Державного агентства лісових ресурсів України, Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, державного підприємства «Чернігівське лісове господарство». У квітні 2023 року після проведення рубки викладачі кафедри проведуть профілактичне контрольоване випалювання лісової підстилки у даних насадженнях. Ці два заходи знизять пожежну небезпеку та дозволять протипожежним підрозділам захистити населений пункт від пожеж.

 

Професор кафедри лісівництва ННІ ЛіСПГ
Д-р. с.-г. наук Сергій Зібцев

Захисти дисертаційРегіональні навчальні заклади (синій)Набір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook