Цікаві складові реабілітації

25 серпня 2022 року

    У нашої групи з'явилася чудова можливість відвідати кафедру «Конярства і бджільництва», щоб краще дізнатися про методи «Іпотерапії» та «Апітерапії». Ці методи поєднує факт того, що за їх допомогою можна лікувати та зцілювати людей цілком природно. А все, що пов'язано з природою, завжди корисно та чудово.

    Апітерапія (від лат. apis — бджола і терапія) — застосування з лікувальною та профілактичною метою бджолиної отрути (бджоловжалювання, укуси бджіл), продуктів бджільництва: мед, прополіс, маточне молочко, обніжжя, квітковий пилок, бджолиний хліб (перга), бджолиний підмор (тіла мертвих бджіл).

 

    Іпотерапія – всесвітньо визнаний метод реабілітації після різноманітних захворювань, досягнення стійкої ремісії та соціальної адаптації.

    Іншими словами – це лікування за допомогою верхової їзди на коні під наглядом лікаря-іпотерапевта або ж спеціально навченого інструктора верхової їзди. Унікальність такої терапії полягає в одночасному фізичному, психологічному та емоційно позитивному впливах на пацієнтів із неврологічними, психічними, фізичними та іншими серйозними порушеннями.

    Цей метод настільки чудовий, що перший здогад про нього належить навіть Гіпократу, лікарю Стародавньої Греції, який стверджував, що безпосередній контакт з цими тваринами допомагає хворим людям одужати набагато швидше та результативніше. За його виразом, верхова їзда звільняє хворих людей від темних думок і викликає світлі, веселі та позитивні емоції.

    Таким чином, щоб самостійно переконатися в тому, що коні дарують лікувальні властивості, ми з групою психологів вирушили до стайні університету НУБІП.

    Ми мали змогу вільно контактувати з конем на кличку Монах, пригостити його яблуком та цукром, почистити та осідлати його. Крім цього, наша група мала можливість проїхатися верхи на цьому чудовому жеребці.

    Суть іпотерапії:

  • Їзда верхи дає добре фізичне навантаження всім групам м’язів, спонукаючи їх до поперемінного скорочення і розслаблення.
  • Поступово відбувається покращення або й відновлення втрачених навичок з порушеними функціями.
  • Розвивається координація, рівновага, поліпшується фізична форма.
  • Заняття спонукають до досягнення емоційної гармонії.

 

    Отже, отриманні відчуття були приємними та яскравими. Можу стверджувати, що поряд з кіньми справді зникають погані та тривожні думки. Коні це неймовірні створіння, які здатні заспокоїти та позбавити негативу. Іпотерапія має лікувальний ефект не лише від їзди на коні, але й завдяки безпосередньому контакту та спілкуванню з твариною, а також від догляду за нею. Такий комплекс допомагає усунути стресовий стан, позбутися напруги, почуття страху або тривоги.

    Іпотерапевтичні заняття допомагають розвинути такі особистісні якості як уважність, чуйність, швидкість реакції, подолання страхів, набуття впевненості, позбавлення агресивності, збудливості та замкнутості.

Студентка 3 курсу ПС-20002б групи
Зеленська Єва Олександрівна
 

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook