На кафедрі філософії та міжнародної комунікації відбулись «ІІ Кантівські читання»
До 298 річниці І. Канта на базі кафедри філософії та міжнародної комунікації гуманітарно-педагогічного факультету НУБІП України відбувся науково-методичний семінар «ІІ Кантівські читання» (онлайн).
І. Кант залишив по собі значну наукову та філософську спадщину, де відбився його неймовірно широкий діапазон інтересів. Він читав лекції та публікував праці з фізики, математики, географії; писав статті про виверження вулканів, про природу вітрів, про припливи та відливи, про походження Сонячної системи та Землі; і навіть певний час викладав фортифікацію та піротехніку. Але головною напрямною його життя була філософія.
З вітальним словом до учасників семінару звернулися декан гуманітарно-педагогічного факультету Інна Савицька та в.о. завідувача кафедри філософії та міжнародної комунікації Валентина Культенко.
В роботі науково-методичного семінару взяли участь 54 учасника – студенти та аспіранти з різних факультетів НУБіП України. Модератором заходу виступила аспірантка кафедри філософії та міжнародної комунікації Вікторія Шеховцова-Бурянова.
Розпочала читання студентка 1 курсу спеціальності «Міжнародна економіка» Наталія Медведська, з виступом «Докритичний і критичний періоди в творчості І.Канта».
У своїй доповіді «Цікаві факти з життя Іммануїла Канта" студентки 1 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», економічного факультету, Анастасія Бронішевська та Лілія Сіднєва презентували цікаві випадки з життя видатного філософа.
У своїй доповіді «Особливості філософських поглядів І.Канта на державу" студент 3 курсу, спеціальності «Міжнародні відносини», гуманітарно-педагогічного факультету Михайло-Петро Онишко розглянув, якою має бути ідеальна держава за І. Кантом.
У своїй доповіді «Проблема людини і свободи у філософській спадщині І.Канта" студентки 3 курсу, спеціальності «Міжнародні відносини», гуманітарно-педагогічного факультету Аліна Мельник, Катерина Бартовщук та Луїза Прохорова розглянули особливості трактування свободи.
Цікаву та актуальну доповідь «Філософське обгрунтування миру за І Кантом" представила студентка 3 курсу, спеціальності «Міжнародні відносини», гуманітарно-педагогічного факультету Анастасія Теслюк.
Доповідь на тему «Етика та естетика в філософії І.Канта» була представлена студенткою 1 курсу, економічного факультету Анною Петрик.
Ілля Бондарчук , студент 3 курсу, спеціальності «Міжнародні відносини», гуманітарно-педагогічного факультету презентував тему «Внесок Іммануїла Канта в розвиток ролітичної філософії».
Після презентації доповідей відбулась дискусія з приводу актуальності поглядів Канта на сучасність, зокрема на дану ситуацію в нашій країні в умовах війни. В дискусії взяли участь як студенти нашого університету, так і колеги з Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, зокрема аспірант кафедри «історії та філософії історії» Денис Бурянов. Дякуємо нашим колегам за увагу до нашого заходу!
Під час науково-практичного семінару стало зрозуміло, що думки кожного учасника дискусії доповнюють одна одну. Студенти поринули у світ І. Канта і подивились на актуальні питання філософії очима самого Кенігзберзького мислителя.
Іммануїл Кант – це мислитель, який став другим після Платона генієм європейської філософії. Майже всі різновиди сучасного філософствування так чи інакше сходять до І. Канта. Його ідеї піддаються трансформації, але продовжують жити.
Вікторія Шеховцова-Бурянова,
аспірантка кафедри філософії та міжнародної комунікації