Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

24 квітня 2022 року

 

Сьогодні великий день - День Христового Воскресіння.

У цей день життя отримало перемогу над смертю, добро перемогло над злом, світло – над темрявою. Сьогодні наші душі сповнюються надією, ми відзначаємо ніби початок нового життя, весну душі кожної людини.
У житті українців Великдень – свято особливе. Воно нагадує нам про духовне відродження, сповнює силами заради розвитку нашої держави. Сьогодні у нас одне бажання і надія, щоб в Україні настав Мир, ми викинули ворога з нашої землі, а російський агресор з повна заплатив за заподіяне лихо. 

   З Великоднем пов'язано багато вірувань:

  1. Вважається, на Великдень все стає видимим, навіть містичне; маленькі діти з чистою душею можуть побачити всі земні скарби, які у цю ніч світяться вогниками.
  2. На Великдень можна просити у Бога все. Так, люди похилого віку розчісували своє волосся з думкою про онуків, щоб їх було стільки, скільки волосся на голові. Бажаючи розбагатіти, вмивалися зі срібного посуду. Дівчата просили нареченого.
  3. З нетерпінням чекали першого удару дзвонів. Якщо з першим ударом перехреститися зі словами: «Христос воскрес, а рабу (ім’я) здоров’я», то одужає навіть важко хвора людина.
  4. Вставали до світанку, щоб не проспати щастя.
  5. Дівчата вмивалися водою з червоного яйця, щоб бути рум’яними.
  6. На Великдень усі мають веселитися, інакше сумувати доведеться весь рік.

Миру і щастя всім!

Христос Восткрес!

Воістину Воскрес!

Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертаційНабір на навчання (синій)_2015

Натисніть «Подобається», щоб читати
новини НУБіП України в Facebook