Студенти факультету ветеринарної медицини набувають компетентностей щодо безпечності та якості харчових продуктів
28 та 29 квітня студенти 4 курсу 2 та 8 груп факультету ветеринарної медицини пройшли навчальну практику з дисципліни «Гігієна харчових продуктів» в умовах агропродовольчих ринків м. Києва «Житній» та «Столичний» відповідно. Керівниками практики були доценти кафедри гігієни тварин і харчових продуктів Таран Т.В. та Напненко О.О.
Навчальна практика є невід’ємною складовою підготовки майбутніх лікарів ветеринарної медицини, адже саме вона дає можливість закріпити теоретичні знання та набути практичних навичок у реальних умовах професійної діяльності. Студенти спеціальності «Ветеринарна медицина» під час проходження навчальної практики на агропродовольчих ринках мали змогу безпосередньо ознайомитися з організацією роботи лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи, вивчити супровідні документи.

У ході практики студенти брали активну участь у проведенні ветеринарно-санітарного контролю харчових продуктів тваринного походження, зокрема м’яса, молока та яєць. Під керівництвом досвідчених фахівців вони опановували методи органолептичної оцінки якості продукції, вчилися визначати свіжість м’яса, досліджували фізико-хімічні показники молока, а також оцінювали якість та безпечність яєць.
Також студенти опанували методику визначення нітратів у рослинній продукції.
Особливу увагу було приділено виявленню ознак псування продуктів, дотриманню санітарно-гігієнічних вимог та правильності оформлення супровідної документації. Студенти ознайомилися з сучасними методами лабораторних досліджень, навчилися користуватися спеціальним обладнанням та інструментами, а також засвоїли алгоритми дій у разі виявлення неякісної або небезпечної продукції.
Практика на агропродовольчих ринках дозволила майбутнім фахівцям зрозуміти важливість ветеринарно-санітарного контролю у забезпеченні безпечності харчових продуктів для населення. Вони отримали цінний досвід, що сприяло формуванню професійної відповідальності та комунікативних навичок.
Здобуті під час практики знання та вміння стануть міцною основою для подальшого навчання і професійної діяльності студентів, а також сприятимуть підготовці висококваліфікованих фахівців у галузі ветеринарної медицини.
Факультет ветеринарної медицини НУБіП України, кафедра гігієни тварин і харчових продуктів ім. А.К. Скороходька разом зі студентами висловлюють щиру вдячність за плідну співпрацю та надану можливість здобути цінні практичні навички з дисципліни «Гігієна харчових продуктів». Така взаємодія є важливою складовою якісної підготовки майбутніх фахівців ветеринарної медицини та сприяє формуванню їхніх професійних компетентностей.
Особливу подяку висловлюємо в. о. директора Центральної державної випробувальної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві Катерині Ноздріній, завідувачу відділу ветеринарно-санітарної експертизи Вікторії Ільїній, а також завідувачам лабораторій агропродовольчих ринків: «Житній» — Олександру Місяцю та «Столичний» — Оксані Пишкіній за професіоналізм, підтримку та сприяння в організації й проведенні навчальної практики.
Бажаємо організаторам практики та всім учасникам освітнього процесу міцного здоров’я, подальших професійних успіхів, натхнення у роботі та мирного неба над головою!
Слава Україні! Героям слава!
З повагою і вдячністю,
студенти 4 курсу,
доцент Тетяна ТАРАН,
колектив кафедри гігієни тварин і харчових продуктів ім. А.К. Скороходька