Тиждень науки на кафедрі розпочинає "Цифрова підтримка наукових досліджень"

10 October 2017, 20:32

     9 жовтня 2017 року у приміщенні Американської бібліотеки (Національний Університет «Києво-Могилянська академія»), відбувся семінар „Цифрова підтримка наукових досліджень”.
        Організаторами стали центр наукометрії та цифрової підтримки досліджень НаУКМА, наукова бібліотека НаУКМА та ELibUkr.
     Запрошення до участі у цьому заході одержала і Олена Кузьмінська, доцент кафедри інформаційних і дистанційних технологій; відбір учасників здійснюватися на підставі мотиваційного есе.

     На семінарі було розглянуто проблему відкритої науки, відкритого доступу, відкритих даних; було представлено практики управління науковими даними: Європейський досвід; розкрито проблеми стратегії ефективності управління дослідженнями: перспективи з США та Університету штату Флорида; презентовано пілотну програму відкритих наукових даних Горизонту 2020. Більш докладно з програмою семінару можна ознайомитись за посиланням.
    На особливу увагу під час заходу заслуговували майстер-класи: „Початок роботи: Визначення та задоволення потреб у дослідженні даних та організаційному рівні” та „Складання плану з управління науковими даними”, ‒ під час яких учасники побули в різних ролях ‒ науковця-дослідника, керівника університету, бібліотекаря. Майстер-класи провели РенейнДжуліан, асоційований директор STEAM бібліотеки Університету штату Флорида та Ірина Кучма, координатор програми „Відкритий доступ” у StichtingeIFL.net.

      Після закінчення семінару учасники отримали сертифікати.

     Так розпочався тиждень науки на кафедрі інформаційних і дистанційних технологій. Продовження відбудеться вже у стінах факультету, де Ірина Кучма та Олена Кузьмінська проведуть для науково-педагогічних працівників НУБіП України цикл семінарів «Відкрита наука та розвиток наукової кар’єри» (анонси семінарів).

  Тетяна Волошина,
старший викладач кафедри інформаційних і
дистанційних технологій

Набір на навчання (синій)_2015Регіональні навчальні заклади (синій)Захисти дисертацій